O jeho doporučení po výběrovém řízení rozhodla včera odpoledne na magistrátu komise.

Ta vybírala ze dvou kandidátů. Jedním byl dosavadní ředitel Činoheráku Jaroslav Achab Haidler. Jeho oponentem se stal Vladimír Čepek.

„Komise doporučila správní radě Činoherního divadla města Ústí nad Labem o.p.s. jmenovat ředitelem Jaroslava Achaba Haidlera,“ uvedla tisková referentka magistrátu Ivana Solničková.

Achab Haidler je volbou komise potěšen. „Komise mě ovšem zatím jen doporučila správní radě. Takže čekám, jak zvolí správní rada. Nevím, jestli je to radost nebo dar danajský,“ uvedl Haidler.

„Důležité ale je, že ať bude ředitelovat kdokoli, ať už já, nebo kolega Čepek, divák, to jest Ústečák, se může těšit, že bude potkávat Činoherák bez větších kosmetických úprav. To znamená originální, ne moc drahý a poctivý divadelní zážitek,“ dodal k tomu.

Volbou komise jsou potěšeni i diváci Činoherního studia.

„Já si tedy myslím, že to Achab dělá velice dobře. Dokonce bych řekla, že kdyby chtěl, tak by mohl udělat velkou kariéru v Praze,“ uvedla Petra Bieblová. „Za to, že zůstává v Ústí nad Labem, bychom mu měli být hodně vděční. Alespoň já tedy jsem,“ dodala Bieblová.