Je to patrné z pohledu do výkazu. Za měsíc září jej použilo jen 132 zájemců. Zároveň se začínají objevovat i některé hlasy, které říkají, že služba je možná zbytečná. Svou roli v tom hraje i obyčejná lidská pohodlnost.

„Těch pět metrů si k tomu automatu dojdu, hodím tam pár drobných a lístek dám za okno. Nemusím se složitě otravovat s vyťukáváním nějakých esemesek v mobilu,“ uvedl řidič Štěpán Richter. Podobně se na to dívají i někteří další motoristé ve středním a vyšším věku. Ti mladší, víc spjatí s moderními technologiemi, službu považují za užitečnou. „Když nemám momentálně drobné, tak se mi to hodí. Zatím jsem to ale moc nepotřeboval,“ přiznal Václav Maláč. Podobné to bylo i s ostatními.

Nevelkou úspěšnost systému dokládají i městští strážníci, kteří za pomoci PDA, neboli malých mobilních počítačů, provádějí kontroly plateb za parkování.

„Někdy za celý den narazím jen na jedno jediné auto,“ podivoval se jeden ze strážníků, který kontroly také provádí, Jiří Medel.

To kontrastuje s upozorněním primátora města Jana Kubaty, který před spuštěním služby uvedl, že elektronické virtuální platby jsou trendem současného pojetí moderní civilizace.

„My se tomu buď přizpůsobíme a nabídneme lidem tento komfort, nebo v krátké době zůstaneme posledním velkým městem, kde tato služba nebude zavedena.“

Zatím ovšem žádné další město v republice příkladu Ústí nad Labem nenásledovalo.

Nezájem o sms parking ale kontrastuje s úspěšností podobné služby, sms jízdenek. Tam jen za první měsíc počty koupených virtuálních jízdenek šly do desetitisíců. Jak tehdy oznámil tiskový mluvčí magistrátu Milan Knotek, za první měsíc jich bylo prodáno přes 23, 5 tisíce.

Sms parking byl zaveden jako moderní služba k 1. září. Parkovací lístek stojí 15 korun. Po příjezdu na parkoviště stačí zaslat na telefonní číslo 902 07 15 aktivační SMS zprávu ve tvaru MP mezera číslo parkoviště mezera a SPZ vozidla, třeba MP 05 4U24618. V celém systému se tak zaeviduje parkování konkrétního zákazníka podle SPZ vozidla na jednu hodinu a na konkrétním parkovišti.