Ryšavý totiž uvádí jako své trvalé bydliště neštěmickou ulici Žežická. Bydlí však ve skutečnosti ve Skoroticích, v ulici V Lánech. Dům v Žežické ulici patří bytovému družstvu Družba. Jeho předsedkyně Monika Sobotková před časem Ústeckému deníku potvrdila, že zde již nebydlí zhruba 10 let.
Trvalé bydliště v Neštěmicích si ponechal jen proto, aby mohl v tomto městském obvodu vykonávat funkci zastupitele, případně zdejšího radního.
Zastupitelce Neštěmic, Miroslavě Válkové (SZSP), takováto praxe připadá nepochopitelná a proto na posledním, úterním zasedání neštěmického zastupitelstva s touto otázkou vystoupila.

„Je to bohužel praxe, která se na kandidátkách politických stran objevuje a já si myslím, že to není správné. Člověk má kandidovat tam, kde žije, bydlí a pracuje. Je to logické. Proč bych se měla přihlásit k trvalému bydlišti na Střekově a vykonávat funkci zastupitele na Střekově?“ ptala se bývalá neštěmická starostka Válková.

Podle neštěmické starostky a jeho stranické kolegyně Liany Wagnerové sice radní Ryšavý na zastupitelstvu skutečně nebyl, ale porušení zákona o obcích se nedopustil.

„Bydliště pana Ryšavého je ze zákona v pořádku. Nevím, jak dalece je to formální. Nikdo ze zastupitelů se na něj neptal, pouze paní Válková. Ani občané se o něj nezajímali,“ řekla Wagnerová.
Zastupitelka Válková měla podle ní zvednout ruku a říci: „Kdyby se novináři ptali, proč jsme to neprojednali, tak je to proto, že tady Ryšavý není. Až tady bude, tak se ho zeptáme.“
Wagnerová zároveň dodala, že si to každý může ověřit ze záznamu jednání zastupitelů. „Stačí se podívat na naše webové stránky, kde tyto záznamy vyvěšujeme,“ řekla.

Sám Ryšavý se komentáři k této situaci opět vyhnul. Včera měl vypnutý telefon.
Potíže s formálností bydliště ale nejsou jediné, jimž musí čelit. V minulosti totiž v majetkovém výboru ústeckého zastupitelstva zvedl ruku pro prodej městského domu firmě StratoCruiser, jíž za pomoci majoritního akciového podílu ovládá. Přitom se ovšem neobtěžoval svůj poměr k StratoCruiseru a tak i svou podjatost oznámit svým kolegům ve výboru.

Podle právníků se tak dopustil střetu zájmů. „Můj názor zní, že se pan radní svým hlasováním v majetkovém výboru střetu zájmů dopustil,“ uvedl k tomu tehdy advokát Otakar Pazdziora. Prodej domu byl nakonec radou zastaven.
Kontroverzní radní ovšem také lhal o svých majetkových poměrech. Například zrovna akcie firmy StratoCruiser do svého majetkového přiznání zapsal až víc jak měsíc po termínu jeho odevzdání.
Zdroje uvnitř dopravního podniku, které se bojí vystoupit z anonymity, hovoří také o protekcionismu v případě nevýhodné desetileté smlouvy na provozování reklamy v MHD pro firmu Bus Promotion, patřící Ryšavého kamarádovi z neštěmické ODS, Tomáši Horálkovi.