Město v minulosti počítalo například s rekonstrukcí v rámci stavby Eden parku. Projekt je však již definitivně zrušen a rekonstrukce plavecké haly se tedy opět neuskutečnila.

Podle ředitele Městských služeb sice neprotékají bazény, ale bylo by potřeba vyměnit kachlíky, případně položit nerezové vany. „Nejvíc nás trápí zastaralost technologie úpravny vody. Je potřeba nově vybavit strojovnu, vyměnit vzduchotechniku. Současný areál je 30 let starý, generálka je skutečně nutná,“ uvedl.

Město se problém této rekonstrukce rozhodlo vyřešit za pomoci evropských dotací. „Plavecká hala Klíše je zařazena v programu Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM),“ uvedla tisková referentka magistrátu Ivana Solničková.

Potvrdil to i náměstek primátora Jan Řeřicha. Nebude to však tento, nebo příští rok. „Podle časového harmonogramu by práce měly začít v roce 2010. Všechna dostupná infa o IPRM už byla podána a kompletní materiál k IPRM je jinak dostupný na webových stránkách města,“ uvedl.

Neustálé odsouvání rekonstrukce plavecké haly na Klíši se ovšem nepozdává zastupitelům z lavic opozice. Také kritizují systém, kdy je krytý bazén v letním období uzavřený a provádí se jeho údržba.

„Není to dvakrát šťastné. Občané se tak musí při špatném počasí kvůli koupání dopravovat na vlastní náklady do okolních měst. Například do Teplic nebo Děčína,“ uvedl Jaroslav Kubín (KSČM). „Je to pro krajské město ostuda, že si nevšímá potřeb svých obyvatel. Ne každý se chodí odreagovat na preferovaný hokej.“

Podle ředitele Štráchala se ale už s řešením tohoto problému počítá. „Je to úkol od primátora města. Chceme otevřít přes léto už příští rok. Uvidíme, zda se to podaří alespoň v omezené míře. Odstávka je ale v každém případě nutná. Na údržbu je potřeba věnovat alespoň jeden měsíc.“