Přestože poté řidiči obdrží SMS, že za parkování zaplatili, mohou dostat od strážníků městské policie pokutu. Společnost Telticket, která službu v krajské metropoli zajišťuje, prý už na odstranění problému pracuje.

Ústecký magistrát před zprovozněním služby uvedl, že řidiči za zaplacení parkování v Ústí nad Labem, mají posílat SMS zprávy na číslo 9020715. Ústečany o tom informoval i v městských novinách.

Na poslední chvíli, těsně před spuštěním služby, však odeslal médiím zprávu, že se číslo změnilo na 9020615. Staré číslo je však stále aktivní. A to již téměř jeden a půl měsíce po spuštění služby.

Do problému se dostali i redaktoři Deníku. Odeslali SMS na nyní již neplatné číslo, zpětně obdrželi potvrzovací zprávu o zaplacení parkování. Za několik minut však dostali od strážníka městské policie za stěrač oznámení o dopravním přestupku s tím, že za parkování nezaplatili.

Mluvčí Telticket podotkl, že by se to stávat nemělo. „Každý klient si však může zavolat na naše reklamační oddělení a peníze mu budou vráceny,“ sdělil Šedivý. Podle něj je SMS parkování pilotní projekt do letošního konce roku a musí se ještě vyladit.

Šedivý uvedl, že to není chyba společnosti Telticket, nýbrž telefonních operátorů. „Na odstranění však už pracujeme. Volal jsem všem operátorům a nyní čekám na jejich vyjádření,“ dodal Šedivý.

Ivana Solničková z tiskového oddělení ústeckého magistrátu sdělila, že na všech městských parkovištích, kde je služba SMS parking poskytována, jsou umístěny cedule se správným tvarem SMS a s platným telefonním číslem. Podle ní za první měsíc provozu službu využilo na 1491 lidí. „Technické nedostatky nebo stížnosti se zatím nevyskytly,“ dodala Solničková.

Výhodou nového systému je, že strážníkovi sdělí, zda není vůz odcizený nebo se nejedná o vozidlo, které se nachází v databázi hledaných vozidel.

„Můžeme tedy hovořit o zvýšení bezpečnosti na všech parkovištích ve městě,“ sdělil na konci srpna před spuštěním systému náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha (ODS).

Ústí nad Labem je prvním městem v republice, kde se parkování prostřednictvím SMS zavedlo. Podobný systém funguje už řadu let v některých evropských městech. Za SMS parkování zaplatíte patnáct korun. Virtuální lístek poté platí na jednu celou hodinu.