Majitelem lázní je společnost Artists, jejím jediným vlastníkem je Jiří Musich z Prahy. Ten se stále odmítá k situaci jakkoliv vyjadřovat.

Vrbenského lázně chátrají již několik let. Radnice měla zpočátku velmi ambiciózní plány na jejich revitalizaci. Dokonce se jí podařilo s jejich současným majitelem domluvit i na odkupní ceně. Jenže se vše zkomplikovalo kvůli exekucím, jež na lázních visí. Jednání se táhla. Další ránu revitalizaci zasadila ČSSD, která přitom měla záchranu a obnovu lázní ve svém volebním programu.

Radnice totiž měla příslib od ústecké poslankyně Marcely Mertinové (ČSSD), že získá peníze z takzvaného poslaneckého „medvěda“. Jenže sociální demokracie se nakonec rozhodla peněz při „porcování medvěda“ vzdát. A tak plán na financování revitalizace Vrbenského lázní padl.

Střekovští sociální demokraté se však znovu pokusí spolehnout na svou stranickou kolegyni Mertinovou, která může o peníze z „medvěda“ žádat. Potvrdil to střekovský místostarosta Václav Křeček (ČSSD). „Pokud bude šance, zkusíme o penězích z poslaneckého medvěda znovu jednat. Zatím se nám ale plán na rekonstrukci Vrbenského lázní čím dál tím víc vzdaluje,“ postěžoval si Křeček.

Poslankyně Mertinová ovšem prozatím odmítla o tématu spekulovat. „Nemá smysl se o tom zatím bavit, protože není jasné, jestli vůbec budou na medvěda peníze,“ uvedla.

Střekovský starosta Vlastimil Žáček (ODS) se také plánů na odkoupení a revitalizaci lázní nevzdává, ale nebrání se ani jiným variantám.

„Nevadilo by nám, kdyby je odkoupil podnikatel, který se o ně bude starat a opraví je, aby sloužily veřejnosti. Ruina lázní značně narušuje vzhled Střekova a to je problém,“ řekl.

Porcování medvěda patří ke každoročním poslaneckým rituálům. Golfová a fotbalová hřiště, školní areály, nové chodníky i hudební festivaly byly díky němu příjemci stovek milionů. Každoročně se tak ze státního rozpočtu rozpustí do regionů asi 2 až 7 miliard korun.

Lázně dr. Vrbenského byly otevřeny v roce 1931. Jejich nezdařilá porevoluční privatizace do rukou nezodpovědného majitele vedla k zavření a chátrání objektu.