Vedení kulturního domu se brání tím, že při menších akcí se jim otevření nových toalet finančně nevyplatí.

Na zavřené, takzvané milionové záchody si lidé stěžovali například při hudebních vystoupením Evy a Vaška. „Bylo to otřesné. Lidé museli použít zdevastované, nevyhovující a nedostačují WC bez klik,“ sdělila Ústečanka Alena Policarová, která na koncert na konci října přišla. Náměstek ústeckého primátora Arno Fišera (ČSSD) podotkl, že by otevření nových záchodů mělo být při každé kulturní akci součástí nájemní smlouvy.

Ředitel Kulturního střediska města Ústí nad Labem a radní Ivan Dostál (ODS) však zareagoval tím, že vystoupení Evy a Vaška nebyla jejich akce. Kulturní dům si totiž podle něj pronajala agentura, která si všechno řídila sama.

Vedoucí provozu ústeckého kulturního domu Zdeněk Ečer navíc podotkl, že na tomto koncertě bylo sto padesát lidí, a proto bohatě stačily toalety kolem kina. „Pokud bychom chtěli mít otevřené pro pár lidí tyto, takzvané milionové záchody, tak musíme svítit v celém baráku a postavit k nim nějakou službu,“ sdělil Ečer. Zároveň dodal, že nové záchodky jsou od letošní sezony při každé větší akci otevřené. Veřejnosti jsou přístupné, například při probíhajícím divadelním festivalu Ústecká forbína nebo při Mezinárodním tanečním festivalu Ústí nad Labem, který se konal o posledním víkendu.

Ústecký zastupitel Jaroslav Kubín (KSČM) však řekl, že záchody stály hromadu peněz a měly by vždy sloužit veřejnosti. „Za ty peníze, co se daly do jedněch záchodů, se mohly opravit všechny v celém kulturní domě,“ tvrdí Kubín. Fišera zareagoval tím, že se toalety opraví. Ústecký kulturní dům si totiž projde značnou rekonstrukcí a mimo jiné se za peníze z Evropské unie zrekonstruuje také všechno sociální zařízení.