Pár minu po 12.00 hodině došlo k přetržení převěsu, který uchycuje trolejové vedení v poslední pravotočivé zatáčce ulice Důlce ve směru do centra. Trolejbus, který v tu dobu v tomto úseku projížděl, tak musel být odstaven. V tu chvíli však došlo k vyzkratování trolejí v daném úseku. Některé trolejbusy tak do centra města musely dojíždět samospádem.

Čtyřiapadesátka jedoucí v opačném směru měla ovšem smůlu, cestující si museli přestoupit do náhradního autobusu, který byl na místo během několika minut přistaven. Náhradní dopravu zajišťovaly po dobu opravy čtyři krátké autobusy. Měly však problémy s přepravou cestujících, kterých bylo v době konce vyučování několik stovek.

"Je to příšerné se takhle tísnit v malých autobusech, ale když se potřebuju dostat na nádraží, nic jiného mi nezbývá. Platím si legitku, tak nebudu chodit pěšky," lamentoval v autobuse osmnáctiletý student z Děčína. Dopravu se podařilo do normálu vrátit po více jak hodině.

Uvedený úsek už proslul jednou havárií přesně v tom samém místě. Pátý únorový den téměř dvě hodiny byla organizace dopravy na chlup stejná: 52, 53 a 54 z centra jen na Mírové náměstí a dále pokračovaly celkem čtyři autobusy náhradní dopravy. (…více zde)

Vůz jel podle prvotních informací rychleji, než předepisovala povolená rychlost. Během opravy byla situace komplikovaná, protože bylo nutné veškerou dopravu z tří pruhů svést do jednoho. V prvním byl odstavený trolejbus a ve druhém trolejová věž s montéry, kteří pracovali na rychlé opravě.