Ty zároveň připravují slavnostní rozsvícení stromečků a plánují další akce. V centru Ústí nad Labem stojí hned dva velké vánoční stromy. Jeden je na Mírovém náměstí, další na Lidickém náměstí. Ivana Solničková z tiskového oddělení ústeckého magistrátu sdělila, že letos do výzdoby a programu investuje město zhruba 900 tisíc korun.

Změny se lidé prý všimnou hlavně na Mírovém náměstí, kde je strom jiný než v minulých letech. Právě tam na Ústečany čeká 1. prosince od 17 hodin velké slavnostní rozsvícení stromu.

Sváteční výzdoby se dočkají i na Střekově. „Nově bude osvětlena celá Železničářská ulice od kruhového objezdu až k podjezdu pod železniční trať. Světelné výzdoby se z části dočkají také ve Svádově,“ sdělil starosta Střekova Vlastimil Žáček (ODS).

Zároveň dodal, že připravují velké překvapení. Nechají totiž nasvítit most Edvarda Beneše. Na instalaci výzdoby uvolní střekovská radnice kolem tři sta tisíc korun.

Zatímco Střekov bude mít novou světelnou výzdobu, v Neštěmicích vysázejí vánoční strom. Ušetří si tak starosti s jeho každoročním sháněním. Podle místostarostky Jany Pauerové (ČSSD) bude zasazen přímo před místní radnicí. Pokácení vánočního stromku se vedení neštěmického obvodu neobává.

„Díky tomu, že je to před radnicí a bude pod dohledem městské policie, tak se něčeho takového nebojíme,“ uvedla Pauerová. Vánoční stromek se bude slavnostně rozsvěcet 28. listopadu od 17 hodin. Na Severní Terase je podle místostarosty Josefa Macíka (ČSSD) stejný akt naplánován v místním parku na 1. prosince od 16 hodin.

Střekované mají jeden strom v parku před ústeckým krajským soudem. Druhý je nazdobený na Novosedlickém náměstí. Slavnostní rozsvícení stromu ale radnice neplánuje. „Na příští rok připravujeme menší vánoční trhy,“ podotkl Žáček.

V neštěmickém obvodě se instalace vánoční ozdoby dokončí tento týden. Podle Pauerové na to radnice uvolní sto tisíc korun, stejně jako v loňském roce. Vánoční výzdoba se už také rozvěšuje na Severní Terasa. Radnice na její instalaci a provoz uvolní podle Macíka asi 160 tisíc korun.