Nevidí důvod, když mají téměř shodné programy, aby to ještě stvrzovali podpisem. Do tvrdé opozice však komunisté nepřejdou.

Vyjednávací týmy se měly sejít v pátek od 9.30 hodin. Krajský předseda KSČM Oldřich Bubeníček krátce předtím sdělil, že schůzku zrušili, jelikož sociální demokracie při posledních středečních jednáních nepřistoupila na jejich požadavek minimálně dvou křesel v radě.

ČSSD komunistům nabídla podepsat jakousi deklaraci o programových shodách. Krajská rada KSČM a nově zvolení zastupitelé však tuto nabídku nepodpořili.

„Naše programy jsou podobné, proto budeme pro všechno rozumné, co sociální demokracie předloží. Není důvod to ještě stvrzovat podpisem,“ sdělil Bubeníček. Předseda krajské ČSSD Petr Benda podotkl, že se k jednání s komunisty vrátí. „Když však komunisté deklarují, že s námi budou spolupracovat, podepsání deklarace není důležité,“ dodal Benda.

Komunisté by měli zasednout v několika výborech a komisích. Podle Bubeníčka do tvrdé opozice nepřejdou. „Když přijde ČSSD s návrhem na zrušení poplatků, my nebudeme hlasovat proti jen kvůli tomu, že jsme se nedohodli. To je nesmysl,“ podotkl Bubeníček. Komunisté získali v zastupitelstvu třináct křesel.