Ohledně sektorového centra potvrdil odvolací soud rozsudek okresního soudu. Ten rozhodl, že kupní smlouva je absolutně neplatná a že sektorové centrum je nadále majetkem města.

Překážka, jež dlouho bránila demolici centra, je tedy pryč. Ústí nad Labem s demolicí počítá ve svém integrovaném plánu rozvoje a předpokládá, že na jeho likvidaci bude potřebovat přibližně 50 milionů korun.

Václav Polák z firmy PK Real, s níž se o centrum Ústí nad Labem přetahovalo po dvanáct let ovšem tvrdí, že stav centra není jeho vina.

„Pro město je výrok soudu Pyrrhovým vítězstvím. Bude totiž muset vrátit 19, 5 milionu korun, které mu firma zaplatila a navíc také penále,“ uvedl Polák po vynesení rozsudku.

Totálně zdevastovaný hotel Máj vedle sektorového centra však dál prozatím zůstává nevyřešen. Jeho majiteli Jaromíru Houžvičkovi udělil stotisícovou pokutu městský obvod Severní Terasa.

„Houžvička se proti pokutě zatím neodvolal,“ komentoval to před časem starosta obvodu Leo Dittrich.

Houžvičku už pokutoval i ústecký magistrát. Ten však na nic nedbá a o svůj majetek se dál nestará. Hotel je pomalu na spadnutí. Stavební odbor magistrátu tedy majitele hotelu Houžvičku vyzval, aby objekt hotelu pořádně zabezpečil.

„Okolo hotelu panuje setrvalý stav. S panem Houžvičkou jsme jednali asi před rokem, řekl si o 15 milionů. Za takovou ruinu je to ovšem nepřijatelné. Město už také jednalo s exekutory o možnostech, jak to řešit,“ uvedl náměstek primátora Arno Fišera.

Na hotelu totiž vázne několik exekucí. Dohromady dosahují několika milionů korun.