Když se ovšem Deník ptal na podrobnosti o stavbě, dostal od ústeckého magistrátu zamítavou odpověď. „ÚD není účastník žádného řízení, takže na tyto info nemá právo (na okraji stavby je plechová tabule, takže si to tam může opsat popř. se zeptat investora!!),“ odpověděl písemně přes tiskovou referentku magistrátu Ivanu Solničkovou nepodepsaný úředník. Přitom informace o investorovi, či stavebním povolení, jsou ze zákona veřejně přístupné.

Město si ale v minulosti vyžádalo, aby investor napojil nový objekt na stávající budovu zkušeben Severočeského divadla opery a baletu. Tak, aby zmizela její nevzhledná stěna směrem k Masarykově ulici. „Je zřejmé, že to firma splnila,“ uvedl náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS).
O prodeji rozhodlo zastupitelstvo letos v lednu. Pro prodej pozemku hlasovalo 23 zastupitelů, proti byli 2 a 5 se hlasování zdrželo. Ovšem 2 zastupitelé zároveň sedí ve vrcholných orgánech firmy (EDS). A to zastupitelé Bronislav Špičák (ODS), který je šéfem představenstva EDS, a František Nesvadba (ODS), jenž předsedá její dozorčí radě. Oba se ale tehdy bránili, že před projednáváním odešli ze sálu. „Považoval jsem to za čestnější, než alibisticky žádat, ať ostatní rozhodnou, jestli jsem podjatý, nebo ne,“ vysvětlil tehdy Nesvadba. I když to podle zákona nebyl střet zájmů, přesto vzbudila transakce pochybnosti.

Pozemek je o to lukrativnější, že zde nebylo nutné provádět dlouhotrvající a rozsáhlý archeologický výzkum, který ze zákona musí platit investor stavby. Podobně tomu třeba bylo v případě obchodního centra Forum.
Podle ústeckého historika Václava Houfka tu archeologové provádí pouze dohled. „Průzkum se tu sice dělal, ale ne moc velký. Našly se zde jen malé věci, nic významného. Dřív zde stála masivní budova hlavní pošty z 19. století. Vše, co tu eventuelně mohlo být, bylo už zničeno kvůli hlubokým základům,“ řekl Houfek.