Poukazují při tom na velké problémy s výměnou dokladů. Radnice říká, že i když ještě o přejmenování není rozhodnuto definitivně, nakonec se podřídí přání většiny občanů.

Střekovská radnice svůj záměr přejmenovat Žukovovu ulici na ulici Johanna Schichta, Varšavskou na Marlene Dietrich a části ulic Žukovova, Varšavská a Raisova na náměstí Tomáše G. Masaryka oznámila na podzim. Ihned poté rozeslala všem, jichž se to týká, anketní lístky s dotazem, zda souhlasí.

Vzápětí se objevili kromě nadšených lidí i první skeptici a odpůrci. Například jednatel společnosti Ikema Bohemia Alois Blöser navrhl od křižovatky s třídou Národního odboje směrem k areálu ZPA ponechat název Varšavská. Pro firmy zde sídlící by změna názvu byla spojena s vysokými náklady. „Veškeré prospekty, webové stránky, vizitky, dopisní papíry, adresy našich dodavatelů v zahraničí, všude je uvedena Varšavská,“ stěžoval si Blöser.

Také řadoví občané, jichž se změna týká, si stěžují. Redakci Ústeckého deníku navštívili senioři, manželé Miltrovi. Ti nesouhlasí s přejmenováním na náměstí T. G. Masaryka a v tomto směru připravili petici a obešli nájemníky domů, kterých se změna názvu ulic týká. Kopii Deníku předali.

„Většina dotčených obyvatel se změnou nesouhlasí,“ řekla Františka Miltrová. „Ale s přejmenováním parku ano.“ Argumentovala přitom tím, že úprava parku a socha jistě stály dost peněz. Takže by tedy bylo lepší revitalizovat celý park a dát mu jméno prezidenta Osvoboditele. „Rozhodně by to bylo lepší, než neuspořádané náměstí s jeho názvem,“ dodali manželé Miltrovi s tím, že již byli za střekovským starostou Vlastimilem Žáčkem a petici s podpisy mu předali.

Žáček argumentuje tím, že většina občanů, kteří hlasovali v internetové anketě na webových stránkách obvodu s přejmenováním souhlasí. Zároveň však řekl, že směrodatné budou výsledky, sestavené z odpovědí z anketních lístků, jež rozeslal obvod obyvatelům přejmenovávaných ulic. „Vždy a především budeme brát v úvahu přání většiny občanů Střekova. Od toho tu jsme,“ uklidnil Žáček.