DDM přechází od 1. ledna z Ústeckého kraje na město. Nové vyhovující prostory však hledala ústecká radnice pro děti už dlouho. Náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS) tvrdí, že je společnou snahou města i DDM uskutečnit stěhování co nejdříve, jak to bude technicky možné.
„Doba bude ovlivněna projekčními a stavebními pracemi v domě kultury, kde bude mít dům dětí a mládeže větší a lepší prostory,“ dodal Řeřicha s tím, že o opravě budovy, kterou opustí DDM, zatím vedení města neuvažuje. Podle radního Arna Fišery (ČSSD) není v současné době na stole varianta, že by se dům dětí a mládeže přestěhoval někam jinam.

Ředitel DDM Jan Eichler zatím neví o tom, že je stěhování do domu kultury definitivní. „V současné době se zkoumá, jestli se tam včetně detašovaných pracovišť vůbec vejdeme,“ podotkl Eichler. „Myslím si, že se tam vejdou. Vyřešit se bude muset zejména keramická díla, která v podzemí vily zabírá nejvíce prostoru,“ uvedl Fišera.

Stěhování DDM do domu kultury nepovažuje Eichler za špatné. „Z hlediska umístění je pro nás dům kultury dobrá varianta. Je v centru města, děti by se tam mohly bez problémů dostat,“ dodal Eichler.
Vedení města definitivně smetlo ze stolu možnost, že by se DDM přestěhoval do bývalého kulturního domu Corso v Krásném Březně.
Fišera sdělil, že by ústecká radnice provoz v Corsu neufinancovala. Podle Eichlera se navíc rodičům stěhování do Corsa nelíbilo, protože okolí není v bezpečné lokalitě.