Oženit se či vdát v 18 nebo v 71 letech není žádný problém. Chce to jenom mít platné doklady, milujícího partnera, dva prstýnky a oddávajícího.
Celkem bylo od ledna 08 na radnici neštěmického obvodu oddáno 72 párů. Ano si přišlo říci do neštěmické obřadní síně také šest cizinců.

Wagnerová i další oddávající potkávali během roku v obřadní síni více rozvedených než svobodných zájemců. Ze 144 snoubenců bylo letos v síni 64 svobodných, 77 rozvedených, 3 vdovci.

Že láska kvete v každém věku, bylo zřejmé i v Neštěmicích. V tamní obřadní síni se během roku objevil jednadvacetiletý ženich a osmnáctiletá nevěsta, kteří byli nejmladší, naopak na opačném konci věkového spektra se objevil ženich a nevěsta ve věku 71 let.

Nejvíce sňatků bylo v srpnu, kdy si řeklo svatební „ano“ 10 párů. Dva srpnové sňatky se neodehrály v obřadní síni neštěmické radnice, ale v ústecké zoo. Naopak žádný sňatek nebyl uzavřen v lednu, kdy snoubenci asi ještě odpočívali po náročném slavení Vánoc a Silvestra.

Starostka vzpomínala s úsměvem, že někteří snoubenci až při sjednávání termínu svatebního obřadu zjišťovali takové maličkosti jako, že mají již propadlý občanský průkaz nebo že nevědí, kde mají rodný list.

Nechyběli ani opozdilci, kteří přijeli na poslední chvíli a koupili si svatební kytici až pár minut před obřadem na nejbližší benzínové pumpě, protože se již nestihli vypravit ráno do květinářství.