Antonín Kovář se dožil 101 let. Podle slov ředitelky domova Anny Pivové si stále ještě zachoval plnou duševní čilost.
„Nabije si mobil, sleduje televizi, když čeští fotbalisté vypadli z mistrovství, byl z toho smutný,“ líčila Pivová. Zároveň nezapomněla připomenout, že vysokého věku se povětšinou dožívají hlavně ženy, u mužů je dlouhověkost výjimečná.

Oslavenec v minulosti hrával na deset hudebních nástrojů a byl aktivním sportovcem. „Jsem rád, že si na mě lidé vzpomněli s blahopřáním,“ smál se. Zároveň byl velmi potěšen, že předání nové zahrady se odehrávalo ve stejný den, kdy slavil narozeniny.
Poblahopřát mu přišlo vedení města i obvodu, poslankyně Marcela Mertinová a další hosté. „Je to krásný věk, málokdo se jej dožije,“ upozornil starosta Severní Terasy Leo Dittrich.

Zahrada je doplněná umělým jezírkem s vodotryskem a rybičkami. Podle náměstka primátora Arna Fišery přišla zhruba na 3 miliony korun. „Byla to iniciativa ředitelky. Musím říci, že paní Pivová je tu na svém místě. Její práce je příkladná,“ řekl.
Stavba zahrady trvala asi 5 měsíců, aniž se při jejím budování vyskytly nějaké trable. Podle Marcela Rahma, vedoucího odboru městských služeb magistrátu, by ani s její údržbou neměly být žádné zvláštní potíže, ani co do péče o rybky. „Pokud bude mrznout, tak je vylovíme a dáme do akvária, případně požádáme o pomoc zoologickou zahradu,“ vysvětlil.

Navíc se počítá i s variantou teplé zimy, potom je v bazénku zajištěna cirkulace vody tak, aby rybky mohly bez úhony přezimovat venku.
Zahrada je prý skvělým dárkem i pro nejstaršího obyvatele domova pana Kováře. „Je moc hezká, já jsem s ní spokojený,“ kvitoval její vznik s povděkem.
Ředitelka Pivová iniciovala její výstavbu, protože na původní plácek s trávou chodili lidé venčit své psí miláčky.
„Také jsem měla pocit, že tu něco chybí, Lidé z okolí si mysleli, že to tu bude i pro ně, ale to nejde. Máme tu 186 seniorů a 16 matek s dětmi, každá má víc jak jedno dítě. jsem toho názoru, že ti všichni si zaslouží důstojné prostředí,“ zamýšlela se.