Nacházet se v něm budou kromě parkování například dvě restaurace, informační centrum města Ústí nad Labem, prodejna drobného zboží i banka. Na to vše již má investor stavby, společnost AZ Sanace, podepsané nájemní smlouvy.

Včerejškem jinak byl zahájen i provoz podzemních garáží. Vjezd zůstal zachován z Dlouhé ulice. Celková kapacita parkoviště je 145 parkovacích míst.
„Stavba pokračuje podle harmonogramu. Otevření je plánováno na letošní jaro. Přesné datum slavnostního otevření bude upřesněno,“ uvedla Eva Šartnerová, mluvčí společnosti AZ Sanace.

Po otevření se Ústečanům otevře možnost prohlédnout si jednu z významných ústeckých památek, gotický portál. „Jeho konzervace byla ukončena již loni v prosinci. Portál si zájemci budou moci prohlédnout přímo v informačním centru,“ dodala Šartnerová.
Tuto památku našli archeologové při předloňském průzkumu podzemí Mírového náměstí. „Jelikož většina budov byla zničena demolicemi a inženýrskými pracemi po druhé světové válce, tak to je jedinečná památka,“ řekl na adresu portálu před časem tajemník ústeckého muzea Václav Houfek.
Podle něj poslední pěkné sklepy v roce 2002 zničily spodní vody při povodních. „Gotická šíje je poslední památka po středověké historii v Ústí nad Labem,“ dodal ústecký historik Houfek.

Přesto ale ne vše okolo stavby je příjemné. Ačkoliv v roce 2004 byla na vzhled paláce vyhlášena investorem architektonická soutěž, dodnes neutichly kritické hlasy. Většinou stavbu prohlašují za zbytečně masivní a nepříliš lahodící oku.
Připomínky se hojně objevují i v internetové diskusi Ústeckého deníku. „Forum a Zdar (který se obzvlášť na straně u Mírového náměstí hodně zjednodušil) jsou podle mého jako vystřižené ze socialistické zástavby,“ píše tu například čtenář, který se podepsal jako Janek Velkej.

Architektonické soutěže se účastnilo pět týmů, z toho tři byly z Ústí. Tato soutěž byla jedinou, jež se v krajské metropoli uskutečnila za posledních deset let. Zvítězila v ní Architektonická kancelář Jana Jehlíka ve spolupráci s Thomas Müller Ivan Reimann Architekten.
Přesto se ale nakonec nestavělo podle vítězného návrhu, v němž se počítalo se šestipatrovou stavbou. Nyní však má pater pouze pět a poněkud odlišný je také vzhled budovy.

Při stavbě Paláce Zdar dělníci vytěžili více než 41, 2 tisíce kubíků zeminy, spotřebovali 7, 2 tisíce kubíků betonu a použili 1, 1 tisíce tun oceli. Základní deska přitom spolykala 288 tun oceli a samotný skelet 860 tun.

Co bude v paláci Zdar:
* parkování pro 145 vozidel
* dvě restaurace
* informační centrum města
* prodejna drobného zboží
* banka
* gotický portál
* kanceláře firem
Na uvedené služby již jsou uzavřeny nájemní smlouvy, počítá se ještě s prodejnou potravin. Supermarket tu nebude, další služby jsou se zájemci rozjednané.