Činoherní studio dostane 10,5 milionu korun. Zvlášť byly vyčleněny peníze na vítání občánků, a to 5 milionů korun.

Severočeské divadlo opery a baletu (SDOB) od města letos dostalo 470,3 milionů korun, což je o pět milionů méně než loni. To s sebou samozřejmě přineslo nepříjemná opatření.

„Museli jsme propustit celkem 20 zaměstnanců ze všech složek,“ odpověděl na otázku Deníku ředitel (SDOB) Tomáš Šimerda. „Kvůli tomu se zmenšil například náš soubor. Není to to příjemné, ale nedá se nic dělat,“ dodal Šimerda.

Ústí nad Labem vyčlenilo z rozpočtu pro letošní rok 2,1 milionu korun na akce pořádané Kulturním střediskem města Ústí nad Labem. Nejvíce peněz, půl milionu korun, uvolní ústečtí městští radní na uspořádání velmi populárního, tradičního Mezinárodního jazz a blues festivalu, který obvykle pořádá každý rok, a to na podzim.

„Dalších 350 tisíc korun využije středisko na pořádání Mezinárodního tanečního festivalu a stejná částka půjde na podporu akce Trampská porta,“ uvedl tiskový mluvčí města Milan Knotek.

Stranou nezůstanou ani další kulturní akce jako například Mezinárodní festival sborového zpěvu nebo Virtuosi per musica di pianoforte – na tyto akce poskytne město 150 tisíc korun.

Ústí také podpoří v letošním roce akce, které obohacují společenský a kulturní život obyvatel. Například společnosti Collegium Bohemicum poskytne 25 tisíc korun na částečné pokrytí nákladů spojených s akcemi pořádanými ve spolupráci s partnerským městem Chemnitz, které v únoru proběhnou v ústeckém činoherním studiu.

Dalších deset tisíc korun dostane Michal Mašek na částečnou úhradu nákladů spojených s pořízením nahrávky klavírního koncertu č. 5 Ludwiga van Beethovena, která vznikla ve spolupráci s pardubickou filharmonií.