Radní Ústí proto ve čtvrtek vyhlásili novou soutěž na pronájem restauračních a dalších prostor výletního zámečku.

Primátor Jan Kubata to potvrdil a jako důvod uvedl nekorektní jednání firmy. „Vyzvali jsme její zástupce k podpisu smlouvy a vůbec nereagovali,“ řekl.

„Všechno je jinak. Původně město tvrdilo, že lanovka na Větruši bude už letos v listopadu, a teď říká, že až v roce 2011. Také sanace svahu pod Větruší měla už skončit a ještě pořád není hotová. Nelze investovat miliony do takové problémové záležitosti,“ řekla ve čtvrtek zástupkyně firmy Zdeňka Porkertová.

Kubata to okomentoval slovy, že jde o zástupné problémy. Trvá na tom, že Café & Restaurant Slavia se zachovala vůči Ústí nefér. „Jsem z toho nešťastný, vypadá to, jakoby ta Větruše měla nějaké negativní kouzlo. Přesto věřím, že se nám podaří najít jiného a korektnějšího provozovatele,“ dodal.

Café & Restaurant Slavia, která mimo jiné provozuje i legendární kavárnu Slavii v Praze, se přihlásila jako jediná do letošního městského výběrového řízení. Městu za prostory zámečku nabídla 10 tisíc korun měsíčně.

Podpis smlouvy byl naplánován na začátek března. Představitelé firmy ale na magistrát nedorazili, Zdeňka Porkertová je omluvila s tím, že cestou do Ústí havarovali. „Určitě z toho nechceme vycouvat, máme už pro restauraci na Větruši nasmlouvané akce, musíme ji otevřít už v dubnu,“ tvrdila ještě před třemi týdny. Ani v náhradním termínu se však k podpisu smlouvy nikdo nedostavil.

Nájemce pro restauraci na Větruši ovšem město hledá od konce roku 2007, kdy zde skončil Drinks Union a neměl už dál zájem pokračovat. Město dosud vyhlásilo již tři výběrová řízení a všechna skončila krachem. Vítěz vždy nakonec od svého záměru odstoupil. Restaurace je tak už rok a čtvrt zavřená.