Skrz něj však vede jedna z nejkratších cest na místní poštu směrem od mostu a stavební práce by mohly být zejména pro seniory nepříjemnou překážkou .
Hlavně ty seniory, jež k chůzi nutně potřebují hůl, by dlouhé výkopy mohly dosti nemile zaskočit. Například osmdesátiletou Marii Kudělovou.
„Nohy už mi neslouží jako zamlada. Musím používat francouzskou hůl a každá cesta navíc mi nedělá dobře,“ postěžovala si. „Snad to půjde nějak naplánovat, aby park nezavřeli,“ zadoufala.
Radnice proto slíbila, že přes revitalizační práce, prováděné firmou, jež tuto veřejnou zakázku získala, by měla být průchodnost parku zachována. „Stát se sice může cokoliv, ale nechceme lidem zbytečně komplikovat život,“ zavázal se místní starosta Vlastimil Žáček.
Z parku doposud zmizely čtyři prohnilé stromy, byla položena nová dlažba na chodníky a připraveny výkopy pro kabely k novému veřejnému osvětlení. To je objednáno v retro stylu z první republiky.
Do země se schová i vedení od kamery, jež nad celým prostranstvím bdí. Tak, aby obnažené kabely, vedoucí od ní, nenarušovaly vzhled parku. Vše by mělo být hotové do konce tohoto roku.
Podle Ivany Solničkové, tiskové referentky magistrátu, jsou výkopové práce pro veřejné osvětlení součástí navazující II. etapy revitalizace parku. „Celkové náklady na veškeré práce činí 4,5 milionu korun,“ vysvětlila.
Revitalizace je prováděna takzvanou salámovou metodou. Tedy po etapách, rozdělených na jednotlivé roky. Tento způsob se užívá, aby se podařilo ušetřit peníze v rozpočtu. Loni magistrát stála 3, 4 miliony korun.
Městský obvod Střekov si zároveň podal na ministerstvo životního prostředí žádost na dotaci, z níž by měla být uhrazena nová zeleň v parku.
Tak by z celkových 7,9 milionů korun, jež pro kompletní revitalizaci na ústeckém magistrátě vyčlenili, mohlo být ušetřeno až 650 tisíc, pokud tedy bude dotace ministerstvem životního prostředí přiznána.