„Ze zdravotních důvodů,“ vysvětlila svůj odchod z humanitární organizace, v jejímž čele byla 16 let. Blíže se k věci odmítla vyjadřovat. Nechtěla komentovat ani spory, které údajně panují mezi ní a místní skupinou ČČK, jejímž předsedou je Roman Lád.

Ten také zasedá za sociální demokraty v zastupitelstvu centrálního obvodu a je i jeho radním. V minulém volebním období za stejnou stranu v tomto obvodním zastupitelstvu působila i Černohorská. Právě Lád by ji teď mohl nahradit ve funkci ředitele ústeckého Červeného kříže.

„Nové vedení zvolí až valná hromada, která se bude konat v polovině dubna,“ odmítla zatím spekulovat o podobě nového vedení předsedkyně Oblastního spolku ČČK Jiřina Veličková.

Pokud ústecký ČČK ovládnou lidé z Ládovy místní skupiny, změní se nepochybně fungování organizace. Například se už nebude starat o bezdomovce.

„Posláním Červeného kříže není provozovat vývařovnu pro ně,“ vyjádřil se totiž nedávno Lád. Skupina, jejímž je předsedou, se zaměřuje na práci s veřejností, hlavně s dětmi, školí je v zásadách první pomoci apod.

V současnosti je ústecký Červený kříž zavřený. „Pracuji na předání agendy,“ odůvodnila to Černohorská.