Ve světle informace o finančních problémech při investování stavby to vyvolává obavy, že chodník by mohl být zabrán zdarma. „Ta díra mi skutečně vadí, o zadělaném chodníku ani nemluvím,“ řekla Ústečanka Markéta Hamrníková.
„Už mě skutečně nebaví to pořád s kočárkem obcházet.“
Jak uvedla tisková referentka ústeckého magistrátu Ivana Solničková, CPI by měl zaplatit za zábor chodníku 5,-Kč/m2/den, přičemž záležitost s chodníkem spadá pod centrální městský obvod. „Částka nebyla zatím uhrazena, firma zaplatí po skončení platnosti rozhodnutí, tedy do 31. května,“ potvrdila.
Co je však zajímavé, město nemá jasno v tom, jaká je vlastně rozloha chodníku. „Rozhodnutí to neuvádí. Pouze odkud kam je zábor povolen. Potom jej firma změří a předloží výměr,“ dodala Solničková.
Centrální radnice ovšem mrtvé staveniště také sleduje s nevolí. „Samospráva a úřad se současnou situací nesouhlasí, stejně jako občané, kterým zbytečný zábor chodníku překáží,“ řekl zdejší starosta Václav Verner.
Firma CPI se zatím nevyjádřila. Její mluvčí Michaela Winklerová včera nezvedala celý den telefony.
K informaci o tom, kolik a kdy CPI zaplatí za zábor chodníku se prý ovšem nemohou dostat ani někteří zastupitelé, třeba Jaroslav Kubín (KSČM).
„Já jsem se na to ptal na zasedání zastupitelstva obvodu, odpověď žádná. Prý je to údaj, který nemohou zastupitelé dostat. To je pořád dokola, přesto, že částka za zábor je v rozpočtu obvodu celkově stanovena.“
Zároveň Kubín uvedl, že podle jeho informací výsledná částka má jít do statisíců korun ročně. Což by se mohlo v rozpočtu projevit už velmi citelně.
„Platbu za zábor až po dokončení stavby považuji za nešťastnou. Logičtější je platba průběžně. Mohli by je tak například donutit, aby s tou dírou a zábranami na chodníku něco dělali,“ kritizoval Kubín.