ČIŽP podle své ředitelky Evy Tylové v ukládání podobných nápravných opatření vidí velmi účelnou a rychlou cestu, jak kompenzovat následky škodlivé činnosti. „Jedině tak zajistíme, že se vynaložené prostředky rychle a účelně vydají na konkrétní místo a konkrétní akci, jejíž prospěšnost pro životní prostředí je předem stanovená,“ uvedla Tylová.

Společnost CZ Golf Investment se proti rozhodnutí o opatřeních k nápravě neodvolala. Rozhodnutí inspekce životního prostředí je tak pravomocné.
CZ Golf Investment výstavbou golfového hřiště v roce 2006 velmi negativně zasáhl do přirozeného vývoje zvláště chráněných druhů.

„Za toto protiprávní jednání jí v roce 2007 ČIŽP v Ústí nad Labem uložila pokutu ve výši 1,4 milionu korun,“ uvedla Ivana Awadová, mluvčí inspekce s tím, že se společnost odvolala k ministerstvu životního prostředí. „Pokuta byla snížena na 1 milion korun.“

Podle ústeckého inspektorátu je uvedení poškozených částí přírody do původního stavu prakticky nemožné a neúčelné. „Proto jsme společnosti CZ Golf Investment uložili náhradní opatření, kterými budou kompenzovány, byť jen zčásti, následky nedovoleného jednání,“ zdůraznila Jana Moravcová, ředitelka oblastního inspektorátu ČIŽP v Ústí.

Jelikož se v blízkosti golfového hřiště nenacházely pozemky vhodné k vybudování nových vodních ploch pro obojživelníky, obrátila se ČIŽP na CHKO Labské pískovce se žádostí o umožnění náhradního řešení. Jako nejvhodnější lokalitou byla zvolena vodní nádrž u Ludvíkovic v okrese Děčín.

Představitelé společnosti bohužel Ústeckému deníku ohledně nápravných opatření neodpověděli, ačkoliv asistentka generálního ředitele Daniela Szotkowská slíbila, že tak učiní a vyžádala si kvůli tomu dotaz písemně.