Nikdy však projekt nestopla. Včera o tom informoval mluvčí města Milan Knotek.

Info i anketa budou

Ústí podle Knotka například dokončuje prezentační brožuru o změně systému ve školním stravování, určenou pro rodiče, včetně ankety. V ní pak rodiče mají sami rozhodnout, zda budou změny systému ve školním stravování zahájeny či nikoliv. „Brožura půjde příští týden do tisku a rodičům bude distribuována přes třídní učitele,“ upřesnil.

První zprávy o chystaných změnách ve způsobu zajišťování obědů pro školáky prosákly na veřejnost minulý rok v prosinci. Ústecký deník o nich informoval veřejnost jako první, a to těsně před prvním projednáváním tohoto záměru městskou radou. Nesouhlasy na sebe nedaly čekat, propukly vzápětí po prvním zveřejnění informace a hovořilo se i o zastrašování pedagogů městem.

„Ohříváním kvalita jídla padá, to ví snad každý,“ stěžovala si tehdy například Marie Váňová ze Střekova. „Nehledě na to, že ten vychvalovaný berounský systém je postavený pro čtyři základky,“ upozornila. Město se totiž při modernizaci stravování inspirovalo modelem dosud fungujícím v Berouně.

Další připomínky jsou k záměru mít zajištěn i doplňkový prodej zdravých potravin a nápojů. „A co ta karta, bude mít denní limit? A co kontrola toho, kolik dítě utratí?“ ptalo se několik dalších rodičů, třeba Josef Novák.

„Vzhledem k tomu, že plánují platby čipovými kartami, ani nezjistíme, jestli si děti k obědu zaplatily teplé jídlo, anebo si v doplňkovém prodeji koupily sladkosti a limonádu,“ dodal Novák.

Bez rodičů ani ránu

Město pak podle Knotka samozřejmě trvá na příslibu vysloveném primátorem Janem Kubatou, že k modernizaci dojde jen za předpokladu souhlasného stanoviska rodičů.

„Teprve v tomto případě by bylo zahájeno výběrové řízení na strategického partnera, který přijde s návrhem změny, včetně ceny za provedení modernizace. Údajný nátlak na zaměstnance škol je takový nesmysl, že nestojí za jakýkoliv komentář,“ dodal Knotek.