„Primátor města Jan Kubata dnes jednal se společností CPI o stavbě objektu na pozemku pod kinem Hraničář; jednání před malou chvílí skončilo.

Společnost CPI sdělila, že stavba bude zahájena ve druhé polovině letošního května, a to s předpokládaným termínem dokončení na sklonku roku 2010,“ uvedl Knotek. K TÉMATU

„Firma rovněž Janu Kubatovi předložila úvěrovou smlouvu s Českou spořitelnou na financování stavby,“ dodal Knotek s tím, že CPI tak splnila Kubatovu žádost o poskytnutí finanční garance ke způsobilosti stavbu dokončit.

Informaci o započetí stavby i jejím ukončení potvrdila i Michaela Winklerová, mluvčí CPI. „Provedli jsme pouze drobné úpravy interiérů. Projekt se jinak nezměnil. Bude stát zhruba 700 milionů,“ uvedla. PRŮBĚH JEDNÁNÍ

Výsledky rozhovorů s CPI je jinak vedení města spokojeno. „Jsem rád, že pod Hraničářem nezůstane opuštěné staveniště a že investiční záměr bude realizován,“ řekl po jednání Kubata.

Polyfunkční objekt CPI City center měl být původně hotov někdy v září tohoto roku. Jenže se tu už zhruba rok nic nedělo. Investor, společnost CPI, údajně měla nejprve problém najít generálního dodavatele stavby. CO CHTĚJÍ LIDÉ

Komplex budov vyroste v severozápadní části centra města mezi ulicemi Prokopa Diviše, Moskevská a Masarykova. Na ploše 28 000 m2 je plánována administrativní budova, čtyřhvězdičkový hotel a kongresové centrum, které dále doplní zázemí maloobchodu a služeb. Součástí komplexu budou také podzemní parkovací stání vozů a parkovací dům v docházkové vzdálenosti od komplexu.

Potom zase v její neprospěch měla zasáhnout finanční krize a požadavek bank na dvojí pokrytí úvěru. Výsledkem byly jen další průtahy se stavbou a opuštěná díra do země, obehnaná žlutým plotem. CPI je jinak spojeno s kontroverzní firmou Spobyt a stejně tak kontroverzní stavbou mamutího logistického centra ve volné krajině u Žďáru na Libouchecku. ANKETA DENÍKU

Oplocená díra však Ústečany rozčiluje čím dál tím víc. Řidičům vadí, že přes roh plotu není vidět na křižovatku. Chodcům zase to, že musejí neustále přecházet na druhou stranu ulice, protože si investor zabral chodník. Nemluvě samozřejmě o zhyzdění celého místa. „No to je dost, že ta zrůdnost zmizí. Já bych ale bral něco užitečného. Třeba parkoviště, anebo tržnici,“ komentoval to jízlivě Michal Fišer.

Další zase rozčiluje zabraný chodník. Společnost CPI v tomto případě provedla zábor veřejného prostranství. Podle magistrátu za něj CPI přes najmutou subdodavatelskou firmu platí řádný nájem.

Vntřní náměstí stavby CPI.

„Tyto záležitosti má jinak v referátu úřad městského obvodu Ústí nad Labem – centrum,“ uvedla k tomu před časem tisková referentka magistrátu Ivana Solničková. „Firma zde platí nájem 5 korun za metr čtvereční na den,“ vysvětlila. Platba bude provedena po ukončení prací.

To ovšem není jediný problém. Vysoký plot, který obklopuje staveniště, také zakrývá výhled za křižovatku, jíž tvoří Masarykova ulice s komunikací ve směru na Špitálské náměstí a Klíšskou, což brání řidičům ve výhledu.

Multifunkční projekt CPI u spodní křižovatky-