Museli jsme kvůli tomu seškrtat i již naplánované výdaje. Do konce roku 2010 určitě stavbu parkoviště nezahájíme,“ potvrdil primátor Ústí Jan Kubata.

Nicméně město podle něj dál bude pokračovat v jejích přípravách až po vydání stavebního povolení, aby se stavba případně v budoucnu mohla bez zdržování rozběhnout. ANKETA

Rozhodnutí o tom, zda ano či ne, bude zřejmě už náležet novým radním a zastupitelům, kteří vzejdou z komunálních voleb na podzim příštího roku.

Dušan Oslej, předseda ústecké Strany zelených, jež proti záměru postavit pod náměstím parkoviště nejvíce brojila, řekl, že pozastavení akce je dobrá zpráva. K TÉMATU

Studie podoby Lidického náměstí od architekta Zdeňka Havlíka.

„ Ještě lepší by však bylo, kdyby to stopli úplně. Takto pořád hrozí, že projekt vytáhnou z šuplíku,“ obává se Oslej.

Doufá ale, že mezitím budou dokončeny budované objekty v centru, v rámci nichž vzniknou i nové parkovací prostory, a ukáže se, že další už nebudou třeba. Zelení totiž tvrdí, že parkoviště pod Lidickým náměstím by nic nevyřešilo, jen by přivedlo další auta do centra Ústí. MĚSTO DÁ NA NÁZORY LIDÍ?

Studie podoby Lidického náměstí od architekta Zdeňka Havlíka.

Mnozí ústečtí motoristé jsou ale jiného názoru. „Vždy když potřebuji jet autem do centra, jsem na nervy. Volné místo hledám i půl hodiny. Parkování pod Lidickým náměstím byl dobrý nápad, navíc šetrný k životnímu prostředí. Město by své rozhodnutí mělo přehodnotit a zrušit raději něco jiného, třeba lanovku, ta by spíš mohla počkat,“ míní Tomáš Benda.

V anketě města se pro parkoviště vyslovilo 54 procent z 2,5 tisíce hlasujících. V bleskové anketě Deníku, jíž se zúčastnilo 100 respondentů, naopak většina –75 – byla proti.