Pak už jen veřejnost mohla slyšet zprávy o tom, že se o ně nestará, případně jak hodně jsou nebezpečné.

První práce poté, co objekty před více než čtyřmi lety Horsky koupil od ústecké obvodní centrální radnice, byly zároveň i poslední. Od té doby už o sobě kontroverzní děčínský podnikatel v podstatě nedal v Ústí vědět. Není ale jediný, své záměry s touto kdysi malebnou předlickou ulicí vzdalo už několik zájemců.

Radnice dokonce zvažovala vybydlené domy srovnat se zemí. Nakonec je ale prodala Horskymu, všech 18 za 400 tisíc korun. Ten sliboval, že je přebuduje na malometrážní byty s občanskou vybaveností pro mladé rodiny.

„S pracemi začnu ještě letos,“ ujišťoval podnikatel při podpisu kupní smlouvy. Později už se k nesplněnému slibu nevyjadřoval a tak je to dodnes.

Později, v srpnu 2007, tu svou chamtivost málem zaplatil životem 21letý romský zloděj, který tu rozřezával traverzy v opuštěném domě.
Nosné trámy nevydržely a zřítily se, zloděj propadl skrz dvě patra do sklepa.

O které "Ostudě města" byste si rádi přečetli?

Posílejte nám své tipy na objekty, které hyzdí naše město, na e-mail:
ustecky@denik.cz
Těšíme se na vaše náměty!

"Uslyšel jsem hroznou ránu a z domu naproti se vyvalil hustý kouř. Bál jsem se, že tam vlezly děti, které si v okolí domů často hrají. V sutinách volal někdo o pomoc. Byl zakrvácený a nemohl se hýbat, tak jsem ho vytáhl a zavolal strážníky,“ popsal to tehdy Robert Kešel.

Horsky však letos dostal ultimátum od ústeckého magistrátu a domy musí zabezpečit. Pokud to nesplní, čekají ho nepříjemné pokuty. Horsky dosud pouze zazdil vchody domů. „Jedinou podmínku, opravit střechy, nesplnil,“ uvedl k tomu místostarosta centrálního obvodu Jan Tvrdík.

V pondělí 4. května vyjde další díl seriálu Ostudy města: Modrá ubytovna v Purkyňově ulici na Střekově.

Další ostudy města:

HOTEL MÁJ

LÁZNĚ VRBENSKÉHO

SEKTOROVÉ CENTRUM