Černohorská v ČČK ale úplně nekončí. Zůstává v oblastním spolku jako zdravotní sestra a spolupracovnice Milana Měkoty. Předsedkyní okresní výkonné rady ČČK byla znovu zvolena Jiřina Veličková.

Naopak místní skupina ČČK 2, která se pokusila svrhnout Černohorskou a organizaci ovládnout, se neprosadila. Pro jejího kandidáta na funkci ředitele, předsedu skupiny Romana Láda, hlasovali prakticky jen její zástupci. Staronová předsedkyně uvedla, že odvolání Černohorské, které Ládova skupina iniciovala, bylo posléze zneplatněno. „Byl to puč, který nevyšel,“ řekla Veličková.

Lád oponuje, že žádný puč se nekonal. „Nám o funkce nejde. My jenom chceme, aby červený kříž něco znamenal a také pro to něco děláme. Jsme jedinou skupinou ČČK z šesti působících na Ústecku, která opravdu pracuje a ne jenom existuje na papíře,“ tvrdí Lád.

Proti novému řediteli prý nic nemá, ani ho nezná. A právě to mu stejně jako jeho skupině nejvíce vadí, že o něm a jeho kandidatuře nic nevěděli. „Mrzí nás, že se k nám nedostávají informace, že jsme opomíjeni,“ dodal Lád.

Černohorská ale namítá, že to není pravda. „Už loni jsem říkala, že chci letos ze zdravotních důvodů skončit a že bych si jako svého nástupce představovala Milana Měkotu.

"Je dobrý manažer, pro červený kříž může udělat hodně dobrého. A právě to si myslím, že odstartovalo ty spory o vedení oblastního spolku,“ míní Černohorská.

Nový ředitel jako svůj hlavní úkol vidí konsolidaci organizace. „Chci také zavést jasná pravidla a začít pracovat na projektech, abychom pro naši činnost získali peníze. Jinak nijak dramaticky činnost měnit nebudeme, navážeme na to dobré, co bylo,“ sdělil Měkota.

Mimo jiné počítá, že se organizace bude dál starat o bezdomovce, pokud se jim na to podaří zajistit dotace nebo sponzorské dary.

Zatím ústecký červený kříž funguje v provizorním provozu. „Pro veřejnost máme zavřeno, pracujeme na předávání materiálů. Ale dopoledne tu jsme, takže třeba šatstvo po potřebné převezmeme,“ ujistila Černohorská.

Oficiálně ČČK obnoví plnou činnost od června. Jako první větší akci uspořádá červnové setkání spojené s oceněním stříbrných dárců krve.