„Skoro se stydím říct, kolik jsme dnes zatím ujeli. Bylo to asi 35 kilometrů, máme dost zpoždění,“ prozradil Petr Lauterbach.

„Ta vodní pohroma nás zasáhla naplno, vůbec se nedalo jet. Skončili jsme v Liberci na pumpě, čekali jsme tu dvě hodiny. Když pak blízko uhodil blesk, 15 minut tam ani nešel proud,“ ohlížel se cyklista.

„A řidič, který na pumpu přijel, tvrdil, že jsou někde v Liberci velké problémy s kanalizací,“ dodal.

Dvojice cyklistů jela pěkným údolím poblíž pramene Nisy v Jizerských horách. „Je to tam moc pěkné, ale to nás nepřekvapilo, to jsme věděli,“ tvrdil Milan Jeřábek.

Překvapením pro oba bylo setkání s německou rodinkou v motoráčku. „Děti byly starší, ale všichni měli kola, byli na cyklotúru vybavení. Takovou aktivní rodinku jsem už dlouho nepotkal,“ řekl Petr Lauterbach.

„Ještě dnes musíme dorazit do kláštera St. Marienthal v Žitavě (Zittau), kde máme nocleh. Ale nejen proto, taky si ho chceme pořádně prohlédnout,“ řekl Milan Jeřábek.

„Když jsem měli při bouřce na pumpě volnou chvíli, dočetli jsme se, že ho v roce 1234 založila manželka krále Václava 1. Žena, jejíž jméno radši ani nevyslovím, protože dnes zní sprostě,“ smál se Petr Lauterbach.

Dnes čeká dvojici pěkná etapa do Bad Muskau, lázní s unikátním parkem.

CYKLOEXPEDICI SLEDUJEME DEN PO DNI!

TRASA CYKLOEXPEDICE: