Nové dopravní značení na přechodu Masarykovy ulice u kina Hraničář a na křižovatce ulic Moskevská – Prokopa Diviše mátlo řidiče i chodce.

Chodci jsou nespokojeni

Jak jsme vás informovali, od úterý zde hodně řidičů zahnulo k Hraničáři, aby překvapeně zjistili, že skončili na chodníku. Někteří couvali zpět, jiní prostě přejeli obrubník na Masarykovu třídu a vjeli přímo proti chodcům na přechod.

Jen zázrakem se tam za dva dny žádnému chodci nic nestalo. „No podívejte, co se to tu děje,“ rozčilovala se chodkyně Jana Zikmundová. „Přecházela jsem vozovku a najednou proti mně jelo po přechodu auto.“ Během dvaceti minut tu fotograf Deníku napočítal šest aut, která jela po chodníku, dvě z nich dokonce policejní. Jedno, když uvidělo fotografa, zapnulo maják.

Místní si rady věděli?

A nezazmatkovali jen ti, kteří to tu neznají. „Já myslel, že je to nějaká objížďka kvůli té stavbě a jet se tu dá,“ prozradil na sebe Karel Prokop, který tu přitom jezdí téměř denně a ví, že je ulice Prokopa Diviše u Hraničáře slepá.

„Opravdu jsem si ničeho nevšiml, najednou jsem se ocitl na chodníku,“ popsal situaci Michal Novotný z Děčína.

Karol Kočárek, šéf ústecké dopravní policie, sdělil, že za dopravní značení tu odpovídá město. „Upozorňuji magistrát už dva dny, že značení je zmatené,“ řekl. Dopravní značka Zákaz vjezdu, která stojí proti Hraničáři a dělá z ulice Prokopa Diviše slepou, se totiž nejen ocitla za ohrazením stavby, ale navíc ji kdosi otočil, takže ji řidiči neviděli. A obrubník, který by jim napověděl, že dál už je chodník, tu chybí. V úterý sem zajel i velký nákladní vůz a málem se tu zaklínil.

„U Hraničáře by to chtělo postavit zátaras,“ doporučuje Kočárek.

Jak dlouho vše potrvá

Deník se obrátil i na ředitele městské policie Pavla Bakuleho, proč po změně značení neposlal do problematických míst městské strážníky – alespoň do doby, než si Ústečané na novou situaci zvyknou. Změna značení tu má být přechodně do konce května příštího roku kvůli zdejší stavbě polyfunkčního domu.

“Mám jednačtyřicet strážníků, kteří stojí během dne u různých přechodů, jsou i na ulici Sociální péče proti nemocnici, více jich už nemám,“ vysvětloval Bakule.

Po upozornění Deníku se osobně na místo jel podívat vedoucí odboru dopravy magistrátu Dalibor Dařílek.

Jak se redaktoři Deníku následně přesvědčili, včera kolem patnácté hodiny už byla sjednána náprava – značka zákazu vjezdu byla zpět otočena tak, aby ji každý přijíždějící viděl. Značka přikázaného směru jízdy už ukazovala jen doprava.

ZPRACOVALI Dagmar Cestrová a Petr Sochůrek