Dalšímu střetu vozidla s chodcem na tomto silně frekventovaném tahu městem nedokázali před několika dny zabránit ani strážníci městské policie, kteří tu od dubna hlídkují.

Podle Bendy je situace natolik vážná, že je Krajská zdravotní, přestože jí nepatří ani komunikace, ani přilehlé chodníky, ochotná spolupracovat s městem na řešení situace.

„Mě samotného, když jsem přes něj přecházel, mrazilo v zádech. Jediné, co tu opravdu pomůže, je podchod nebo nadchod. Příchod by mohl být umístěn už v areálu nemocnice, aby byl přístup k němu pohodlný. A samozřejmě by musel být bezbariérový, nejlépe s eskalátory, jaké jsou třeba na letištích nebo na nádraží, případně výtahem,“ uvedl Benda.

„Rád nabídku pana Bendy přijmu,“ uvedl primátor města Jan Kubata. „Jakákoliv pomoc je vítaná.“

Jak uvedl člen představenstva Krajské zdravotní Tomáš Indra, vedení společnosti stejně jako vedení samotné nemocnice s městem o řešení situace před zdravotnickým zařízením jedná. Ve hře je několik variant, včetně nadchodu a podchodu nebo kruhového objezdu.

„Město udělalo řadu opatření, která určitě pomohla. Vše závisí na Policii ČR, která o situaci na této vozovce rozhoduje,“ řekl Indra s tím, že policie nechce povolit na přechodech semafory, protože tím by se mohla tato hlavní silnice první třídy ucpat a vznikaly by pak jiné problémy. Vozovku využívají i sanitní vozy.

Primátor Kubata je přesvědčen, že doposud všichni házeli problémy s přechody u nemocnice na město a to se snaží situaci řešit, přestože silnice patří státu.

„Pokud přechod zajímá i pana Paroubka, poslance parlamentu za Ústecký kraj, proč ani jednou, kdy byl ve městě, nepřišel na radnici?“ ptá se Kubata. Pomoci by podle něj měl stát, kterému silnice patří.

Jak ale upozornila Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic, bezpečnostní opatření pro chodce, jako nadchody, podchody, ostrůvky, osvětlení a další nejsou podle zákona příslušenstvím komunikace a odpovědnost za ně nese město.