„Byly jsme u něj v nájmu od loňského září. Platily jsme mu zálohy na plyn, ale zjistily jsme, že je neodevzdával dodavatelské společnosti RWE,“ uvedla Chrpová s tím, že při kontaktu RWE pak vyšlo najevo, že udané číslo plynoměru vůbec nemá v evidenci.

Kolegyně Chrpové kvůli tomu na Lokšana podala trestní oznámení pro podezření z podvodu, všebořické policejní oddělení ale nyní věc odložilo.
Odůvodnilo to tím, že šetřením nebylo zjištěno, že by se Lokšan dopustil úmyslného podvodného jednání s cílem obohatit se.

Podle Chrpové ale měl Lokšan načerno odebírat plyn pro zmíněnou restauraci několik let.

Také v policejním usnesení se praví, že co se týče samotného neoprávněného odběru plynu ze strany Lokšana, tento skutek je veden samostatně. Mluvčí ústecké policie Vladimír Junek potvrdil, že jej dosud šetří kriminální policie.

RWE se k tomu zatím odmítla vyjádřit. „Do vyřešení případu policií žádné informace podávat nebudeme,“ řekl regionální mluvčí společnosti Pavel Zajíc.
Lokšan nařčení svých bývalých nájemkyň odmítl. „Není to pravda. Dámy neplatily, dluží mi 3 nájmy a musely odejít, tak se mi mstí,“ uvedl s tím, že se žádného neoprávněného odběru plynu nedopustil.

„Kdyby ano, tak by se RWE k tomu jistě vyjádřila,“ dodal.

Chrpová si ale stojí na svém. „Odešly jsme proto, že tam byly věci v nepořádku. Kromě odběru plynu šlo také o nedostatky po stránce hygienické a bezpečnosti práce. A co se týče financí, tak naopak chceme peníze zaplacené dopředu od Lokšana zpět. Už chystáme žalobu,“ ujistila.