Navrhuje, mimo jiné, i integrování vlaků a zrušení autobusů do Vaňova. Vedení města a Dopravního podniku Ústí nad Labem připravuje dalekosáhlé změny v MHD.

Neřeší, jen upravuje

Do debaty na toto téma se svými návrhy zapojili i ústečtí Zelení. „Nejprve je nutné říci, že návrh optimalizace pouze upravuje současný stav do lepšího, neřeší ale zásadní nedostatky, jako je přeplněnost většiny trolejbusových a některých autobusových spojů ve špičce,“ komentoval návrh optimalizace místopředseda ústeckých zelených Jiří Škoda.

Návrh Strany zelených by dle Škody městské hromadné dopravě ročně ušetřil 7,7 milionu korun.

Oproti navrhovaným změnám doporučují především zachovat současný rozsah večerní trolejbusové dopravy a také zrušit nastupování předními dveřmi na linkách 17 a 62. Naopak podporují úspory na autobusových linkách a lepší využití linky 62 i na Střekově.

Velké změny

„Vyhověli jsme lidem, kteří potřebují jezdit jedním vozem do supermarketů, s tím, že zůstaly zachované spoje do nemocnice,“ vysvětlil střekovský starosta Vlastimil Žáček.

Radnice tedy magistrátu navrhla, aby linka 9 jezdila i ke Kauflandu, nebo aby trolejbus číslo 62 ke Globusu zajížděl i na Střekov. To si ovšem vyžádalo zkrácení autobusů číslo 11, který bude s přestupem na linku 17, omezena bude i 13.

Radnice ovšem také navrhla, aby horní Střekov obsluhovaly nízkokapacitní vozy. Ty svezou seniory od vilové čtvrti k nejbližší zastávce MHD a zpět. Ústí s tím zatím souhlasí.