Kraji, který je správcem tohoto mostu, je to ale už roky celkem jedno. Komu to však jedno není, jsou lidé z města.

Ústečané pak většinou říkají, že je to pro zlost. „Už to trvá docela dlouho, několik let,“ zavzpomínal Petr Rychtr.

„Možná by to chtělo trochu odvahy, aby se někdo zamyslel a nastříkal to nějakou jinou, hezčí barvou, pak by to nemuselo vandaly tak lákat ke sprejování,“ myslí si o tom. „Ony ani ty oprýskané kusy laku Benešáku moc na kráse nepřidají,“ dodal Rychtr.

Ve správě kraje

Most spravuje Ústecký kraj. Veden je pod evidenčním číslem 613-008. Údržba prý je prováděna na základě požadavků z každoročních jarních prohlídek. Jeho pravidelná údržba představuje průměrné roční náklady zhruba ve výši 100 tisíc korun.

Na mostě je prováděno čištění dilatačních závěr, odvodňovacích spustí a další běžná údržba. Na začátku roku 2007 tu pak byla například provedena oprava chodníků za 170 tisíc korun. Kontroly stavebně technického stavu mostů ve správě kraje provádí pravidelně specializovaná firma.

Běžnou údržbu provádí Správa a údržba silnic (SÚS). Na otázky, týkající se jeho vzhledu, kraj Ústeckému deníku odpověděl stroze. „Odpovědi vám pošleme příští týden,“ sdělil pouze Zbyněk Šebesta z tiskového oddělení kanceláře hejtmanky.

Podobnou otázku však položil kraji Ústecký deník už před rokem, a to v červenci. Z odpovědi se pak dozvěděl, že oprýskaný nátěr a posprejování nemá vliv na dobrý stavební stav mostu a že oprava nátěru není v nejbližší době plánována.

Na nepříliš povedený vzhled mostu upozorňují i někteří ústečtí městští zastupitelé. Mezi nimi například Tomáš Jelínek (SZSP).

O které "Ostudě města" byste si rádi přečetli?

Posílejte nám své tipy na objekty, které hyzdí naše město, na e-mail:
ustecky@denik.cz
Těšíme se na vaše náměty!Jiná barva pomůže?

„Celkově mi ve městě vadí úklid. I když most je záležitostí kraje. Sprejeři jsou v rámci celého Ústeckého kraje problém,“ upozornil. „Lituju ty lidi, co si udělali novou fasádu a za čtrnácti dnů ji měli posprejovanou,“ pokračoval.

„Asi by měla konat více policie, jak státní tak městská. Škoda, že když někoho chytí, nemůže rovnou udělit trest, jako to je třeba v Americe.“

Kdyby sprejeři museli lak odstranit na vlastní náklady, prý by to pak mnohé z nich přešlo. O přemalování mostu jinou barvou si pak Jelínek myslí, že to není špatný nápad. „Musela by být vkusná a taková, aby to tolik ke sprejování neprovokovalo.“

DALŠÍ OSTUDY MĚSTA:

OBRAZEM: Autobusové nádraží spíš než cestující přitahuje povaleče

VIDEO, FOTO: Hotel Máj

Hořkost kolem Matiční ulice hned tak nezmizí

VIDEO,FOTO: Na Nivách chátrá celá ulice