O havarijním stavu dlažby a obrubníků, kdy hrozilo nebezpečí úrazu, jsme čtenáře informovali již na stránkách Ústeckého deníku v červnu.

Tehdy Ivana Solničková, mluvčí magistrátu, ke schodišti uvedla, že opravy jsou zařazeny do plánovaných akcí, které budou realizovány podle dostupných finančních prostředků.

Netrvalo dlouho a v srpnu letošního roku oprava schodů začala. To přivítali hlavně místní obyvatelé, kteří po opravě volali již dlouhá léta.

Jednou z obyvatel, kteří uvítali opravu schodiště, byla Jana Vaňáčová.

„Mám oba dva rodiče invalidní, nepohybují se jinak než o berlích a již několikrát na nerovném chodníku upadli, proto jsem ráda, že se schody konečně opravují,“ pochvalovala si Vaňáčová.

Jaké bylo její rozčarování, když se dozvěděla od stavařů firmy Komastav DS, že s opravami chodníku ve Staré ulici a celého schodiště skončili a před posledními dvěma domy nebude opraven.

Podle názoru Jany Vaňáčové to snad udělali úředníci záměrně,protože se její jméno vícekrát objevilo v novinách, a to v souvislosti s kritikou města.

„Díky Ústeckému deníku se po několika letech urgence dosáhlo toho, že se chodník opravil. Teď nezbylo na 20 metrů dlažby,“ podivuje se Vaňáčová.

Ivana Solničková z ústeckého magistrátu uvedla, že oprava schodiště vyšla zhruba na 550 tisíc korun a opraveno bylo 270 metrů čtverečních dlažby.

„Proč nebyla vyměněna dlažba na zbývajících 20 metrech, prověříme,“ slíbila Solničková.