Jak vysvětlil místní starosta Leo Dittrich, první postaví radnice parkoviště tam, kde je o místa pro odstavení automobilu největší nouze.

„Obcházíme tedy sídliště a ptáme se občanů, jaký na to mají názor. Dnes mě čekají také dvě schůzky se společenstvím vlastníků na Doběticích, kde chceme parkovací dům,“ řekl.

Radnice zatím počítá, že za všech deset nových parkovacích ploch zaplatí asi 700 tisíc korun. Jako první slibné místo se jí předběžně jeví ulice Zvonková. Ta se nachází mezi radnicí a zdejším rozlehlým parkem. Právě tady si lidé stěžovali na nevyužité plochy za radnicí, třeba Martina Felzmannová.

„Ono to parkoviště sice není velké, ale určitě by to pomohlo. Vždyť se odtud nedá kolikrát pohodlně ani odjet.“

Jenže už skoro hotový projekt musela Terasa předělávat. „Máme problém s odborem životního prostředí magistrátu, nechtějí nám povolit kácení tří stromů, takže to musíme předělat s ohledem na tuto skutečnost,“ pokračoval Dittrich.

Jak dál řekl, radnice doufá, že se stavbou začne nejdéle do konce roku. „Jakmile bude hotové stavební povolení, vyhlásíme výběrové řízení a hned po něm se začne s prvními pracemi,“ dodal s tím, že do budoucna bude dál preferovat menší plochy a parkovací dům na Doběticích, na nějž shání investora.

Jak před časem uvedl náměstek primátora Jan Řeřicha, Ústí nad Labem postrádá více než 13 tisíc parkovacích míst. „Severní Terasa je na tom nejhůře, chybí jí 4 tisíce míst,“ řekl. Nejlépe je na tom střekovský obvod, kde chybí pouze asi 250 stání. To chce obvod řešit třeba parkovištěm v Tolstého ulici.