Po několika letech stížností místních obyvatel nad žalostným stavem schodiště a chodníku město přistoupilo k opravám, které rozdělilo do několika etap.

„V loňském roce byla provedena oprava spodní části ulice, letos následovala další etapa a umožní–li to finanční krize, chtělo by město opět příští rok pokračovat,“ uvedla k opravě mluvčí magistrátu Ivana Solničková.GALERIE: Na schodech jde o život

S postupem prací však nesouhlasí místní obyvatelka ulice Jana Vaňáčová, která bydlí v její hořejší části.

„My, kteří jsme dlouhá léta volali po opravě, se nedočkáme? Proč se nezačalo horní částí ulice? Je to nespravedlivé! Když jsem chtěla podepsat petici a informovat media o katastrofálním stavu chodníku, tak se spojit řada sousedů z obav odmítla. Měli asi pravdu, mají dnes opraveno a my, co jsme na problém upozorňovali, nic,“ řekla Vaňáčová.

Takové nařčení Solníčková z magistrátu razantně odmítla. „Vedení města ani techniky nezajímá, kolikrát se ten nebo ten občan objeví s kritikou města v médiích. Snažíme se v rámci finančních možností kouzlit tak, aby za co nejmenší peníze mohlo být provedeno co nejvíce oprav. Stav komunikací je to, co nás zajímá,“ uvedla referentka.

Podle jejích slov zbývající oprava chodníku totiž znamená rozsah 70 metrů čtverečních, což finančně obnáší dalších 150 tisíc korun.