Doplní návaznost na vlakové spoje

Na Severní Terase a ve Všebořicích se změny příznivě dotknou cestujících, kteří potřebují využít spoje městské dopravy v návaznosti na odjezdy vlaků v době od půl čtvrté do pěti hodin ráno. Zrušené linky MHD nezmizely

„To je dost, že to někoho napadlo, co na to říci jiného?“ ptal se Jindřich Matějka ze Severní Terasy.

Od včerejška se proto zavádějí z těchto lokalit další spoje. Na lince číslo 55 ze Severní Terasy budou vozy odjíždět ve 4.08 v pracovních dnech a ve 4.04 o víkendu. Na lince číslo 56 ze Všebořic ve 4.04 hodin.

„Dopravní podnik to bude do konce roku stát navíc 13 tisíc korun,“ konstatoval ústecký mluvčí Milan Knotek.

Kvůli připomínkám na pozdější příjezd linky číslo 19 je rovněž zajištěna nově přeprava obyvatel u odpoledních směn do Dobětic. Dříve odjížděl spoj ze zastávky Divadlo ve 22.19 hodin a další až ve 23.05.

Dopravní podnik proto vypraví nový spoj linky číslo 53 ze Severní Terasy do Dobětic, který bude od divadla odjíždět ve 22.34 hodin. „Zavedení tohoto spoje přijde Dopravní podnik do konce roku na 42 tisíc korun,“ pokračoval Knotek s tím, že tyto změny jsou v platnosti od 1. října.

Vyladění jízdního řádu pokračuje

Poslední velkou a po deseti letech vlastně také první změnu učinil DPMUL přesně před měsícem. Vedení města a podniku o tom říká, že podobné změny nejsou poslední.

Jak vysvětlil náměstek primátora Jan Řeřicha, už když vedení města a DPMUL schvalovalo první velkou změnu, počítali s tím, že to není poslední přizpůsobení jízního řádu, jež MHD čeká.

„Návrh přišel od odborné firmy, ale město žije a jeho občané mají své potřeby. Proto jsme potřebovali vyzkoušet, jak to bude fungovat,“ řekl Řeřicha.
Zároveň hovořil o tom, že město se vyvíjí, vznikají nové podniky a obchody.

„Je nutné na proměny reagovat častěji, než jednou za deset let. Podle situace. Jsem rád, že současné vedení DPMUL je v tom s městem zajedno,“ prohlásil.

Další změny jízdních řádů

Linka 19, v pracovní dny, spoj do Ryjic odjezd ve 12.16 z Trmické a ve 12.46 hodin z Ryjic. Ve 20.16 z Trmické je spoj prodloužen do Ryjic, odjezd ve 20.46, spoj ve 21.16 z Trmické je ukončen na Sibiřské, s odjezdem ve 21.49. V pracovní dny se posunou spoje z Václavského náměstí na 22.18. V sobotu a neděli je nově zaveden spoj ve 14.31 z Trmické k hlavnímu nádraží a pouze v neděli je prodloužen spoj v 6.21 z Mírového náměstí až do Trmické a zpět z Trmické v 6.31 hodin k hlavnímu nádraží.
U linky číslo 6 dochází k posunu ranních spojů kvůli dojezdu linky k zastávce Divadlo v 7.31. Odpoledne je pak spoj ze Stebna prodloužen až do Chvalova, a tím dochází k posunu spoje následujícího. Dále je posunut o 10 minut dříve odjezd z Chvalova ve 21.00 hodin na nový odjezd k divadlu ve 20.50 a to kvůli lepší návaznosti na další linky v centru města.
Linka 12, spoj s odjezdem v 10.03 od divadla nově končí u chabařovického koupaliště, odjezd od koupaliště je v 10.39. Navíc je přidán spoj do Roudníků s odjezdem od divadla ve 12.33 a z Roudník pak ve 13.00 hodin. Posunut je i odjezd posledního spoje od divadla, na 22.09. Příjezd spoje zpět k divadlu je ve 23.04.