„Zastupitelé na posledním zasedání odhlasovali, že se obvod nemá dále pokoušet najít znak a vlajku. Bylo to nečekané, ale téměř jednohlasné rozhodnutí,“ potvrdila starostka Liana Wagnerová, která jako jediná hlasovala proti.

Obvod Neštěmice v současné době nemá žádný vlastní znak.

„Používá ten, který náleží celému Ústí nad Labem. V minulosti měla vlastní znak jen zaniklá obec Neštěmice. Obsahoval barevná pole a zkumavku jako znak Tonasa,“ uvedla mluvčí radnice Petra Tachecí.

„Na začátku letošního roku radnice oslovila odborníka, který připravil šest návrhů nového znaku a vlajky,“ dodala. Z návrhů na základě připomínek radních pak nechala radnice vypracovat další tři verze.Neštěmický erb musí schválit parlament

Radnice pak ve spolupráci s odborníkem poslední měsíce pracovala na konečné podobě nové vlajky a znaku. Představila je i občanům, kteří se k nim vyjadřovali.

„Přišlo nám zhruba 50 různých připomínek. Drtivá většina ohlasů oceňovala snahu najít nový znak. Nejčastěji lidem vadilo, že symboly v návrzích reprezentovaly jen Krásné Březno, a nebylo tam nic, co by zastupovalo Neštěmice a Mojžíř,“ dodala Wagnerová.

Výsledky hlasování na webu Ústeckého deníku.