„Je tu víc lidí, než jsme čekali,“ řekl nadšeně Břetislav Matyáš, vedoucí tohoto oboru na Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední škole zdravotnické v Ústí.

Součástí oslav byly výstavy i semináře. Přišli bývalí učitelé a absolventi, i dvaasedmdesátiletá Miluše Bohuslavová z Ústí, jež se vítala se spolužačkami.

„Nastupovala jsem tu v roce 1952 o týden později, byla jsem na chmelu. Přijdu, položím na katedru učiteli občanský průkaz a říkám: Tak jsem tady,“ ohlédla se. V roce 1955 nastupovala do práce na Karlovarsku na umístěnku. „Bylo na ní: Pokud nenastoupíte do 1. září 1955, bude vám odebrán diplom,“ vysvětlila.

„Naše škola má dnes 1070 studentů, obor zubní technik se 186 studenty je největší. A to i v ČR,“ prozradila Miroslava Zoubková, nová ředitelka zdravotnické školy.

„Rádi na časy, kdy jsme zde učili, vzpomínáme,“ svěřili se manželé Veverkovi.

Karel Veverka byl asi nejstarším účastníkem oslav, ženu Hanu poznal na stejné škole jako svou studentku.

Společně napsali historii školy, která byla na oslavě 60. narozenin oboru zubní technik k mání.

#nahled|https://g.denik.cz/54/43/60_let_oboru_zubni_technik_rt__denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/43/60_let_oboru_zubni_technik_rt_.jpg|„Hned jsem vás poznala,“ smála se v sobotu před školou učitelka Hana Veverková na svou studentku Vladislavu Hůrkovou z Teplic. Ta opustila zdravotnickou školu už před třiceti lety.#