U Leguána se nachází v centru Ústí v prostorách bývalého klubu Ulita. Kapacita klubu je osmdesát míst k sezení a koncert může zhlédnout až dvě stě diváků.

Hlavním záměrem organizátorů je vytvořit prostor zacílený na studenty, kteří se v něm budou cítit jako doma.

„Jednou ze součástí klubu budou kopírovací služby a studovna s knihovnou, ve které studující naleznou potřebná skripta,“ říká Štroblová.

Ti se zde budou moci v klidu připravovat do školy nebo se prostě u kávy setkávat s přáteli. Uvnitř bude k nalezení dokonce i lezecká stěna a samozřejmostí má být i bezdrátové připojení k internetu.

Nápad na zřízení takového místa vznikl teprve před půl rokem. Hlavním důvodem pro jeho vznik byla absence podobného podniku nejen v Ústí, ale kdekoliv v okolí.

„Domnívám se, že jsme dostali originální nápad,“ říká mladá šéfka, která při realizaci této vize ještě studuje na ústecké univerzitě.

Organizátoři chtějí v budoucnosti spolupracovat s podobně zaměřenými podniky v Ústí. A nejen to.

„Jsme už předběžně domluveni s ústeckou katedrou bohemistiky, která nám organizačně pomůže při autorských čteních. V nich chceme podpořit jak začínající literáty z řad studentů, tak známější profesionály,“ tvrdí Štroblová.

Co finance?

„Město jsme zatím o žádnou podporu nepožádali. Máme sponzora ze soukromé sféry.“

A co říká na nový multifunkční studentský prostor konkurence?
Vedoucí Mumie Petr Kuneš nový přírůstek vítá a dodává: „Čím více lidí bude navštěvovat ústecké kluby, tím lépe pro samotné Ústí a jeho kulturní život.“

ZPRACOVAL Ondřej Kůs