Do výběrového řízení na pronájem a prodej částí pozemků pro budoucí hotel se přihlásila pouze jediná firma, EKOFIN PC s. r. o. Je však otázkou, jestli je schopná záměr zrealizovat.FOTOGALERIE: Větruše po letech otevřela restauraci

Nemá totiž s hoteliérstvím žádné zkušenosti. Jedná se o společnost zaměřující se na daňové poradenství a jiné účetní služby. Jednatel firmy Josef Jandík po telefonu vysvětloval, co ho k radikální změně oboru podnikání vedlo:

„S ekonomickými problémy končím. Chci se teď věnovat něčemu úplně jinému,“ hledí do budoucnosti Jandík.Pěšky na Větruši? Díky, radši ne!

Náměstek primátora Jan Řeřicha ujistil, že hotelová přístavba bude akceptovat současnou podobu zámečku. „Nebude se jednat o nějakou supermoderní stavbu,“ oznámil na páteční tiskové konferenci.

Budoucí hotel s parametry nejméně tří hvězdiček má mít kapacitu minimálně padesáti pokojů. Veškeré ostatní funkce nedávno zprovozněné Větruše nemají být narušeny.Jan Vrba: Oženil jsem se s Větruší a také s ní zestárnu

Projekt je v počátcích. „Nebylo nic prodáno ani pronajmuto. O detailech a dalších smluvních podmínkách budou příští týden jednat náměstkové primátora Jan Řeřicha a Zuzana Kailová,“ informoval tiskový mluvčí města Milan Knotek.