Turisty odpuzuje

Turisté, přijíždějící do krajského města na vlakové nádraží, se budovy hotelu většinou děsí. „Tohle opravdu funguje?“ ptala se Petra Svobodová, která do Ústí přijela na návštěvu ke známým. „Tady bych se neubytovala, snad ani kdyby mi za to zaplatili,“ dodala s odporem.

Hotel sice opravdu funguje, od roku 2002, kdy bylo jeho přízemí vytopeno, však funguje spíš jako ubytovna.

Místo hostů voda

Právě v roce 2002, kdy byl hotel vytopen, začali lidé chodit kolem nevzhledné budovy obloukem. To se dodnes nezměnilo, stejně jako vzhled hotelové budovy.

„Hosty v hotelu máme, nefunguje jen restaurace,“ řekl Tomáš Imr, který pracuje v hotelové recepci. „V roce 2002 bylo povodněmi zasaženo celé přízemí. To se od té doby nezměnilo a chátrá,“ doplnil Imr. K opravě hotelu se od té doby nikdo nemá.

Největší problém je v tom, že hotel je v konkurzu, jeho provozovatel ho má pronajatý od správce konkurzní podstaty, který se soudí s původním majitelem. Investovat do něj tedy nikdo nechce.

Hosté od vytopení bydlí jen ve vyšších patrech, kde hotel normálně funguje.

O které "Ostudě města" byste si rádi přečetli?Posílejte nám své tipy na objekty, které hyzdí naše město, na e-mail:
ustecky@denik.cz
Těšíme se na vaše náměty!

Náprava je nejistá

David Šlapák, který hotel Palace provozuje, upřesnil, že kromě restaurace byla vytopena také strojovna výtahu, kotelna a podobné zázemí pro hotelovou část, které bylo ve sklepě.

Částky potřebné na opravu by tak šly do desítek milionů korun. „Nejsme ale vlastníky objektu, jsme jen nájemci hotelu, takže s tím nic dělat nemůžeme a nebudeme,“ vysvětlil Šlapák.

Provozovatel hotelu má nájemní smlouvu do uzavření běžícího nájemního sporu, takže může ze dne na den skončit. Řízení se protahuje, takže nikdo neví, co bude.

Ostuda? Uznávám

Šlapák uznává, že oprýskaný hotel bez restaurace hotelové hosty omezuje a provoz, ve kterém funguje, se snad ani nedá nazývat provozem.

K Ústečanům, kteří hotel Palace považují za ostudu města, se Šlapák připojil, s ním to ale prý nemá nic společného a za současný stav nemůže.

Vyjádření správce konkurzní podstaty se nám bohužel z důvodu jeho nemoci sehnat nepodařilo.

DALŠÍ OSTUDY MĚSTA:

OBRAZEM: Autobusové nádraží spíš než cestující přitahuje povaleče

VIDEO, FOTO: Hotel Máj

Hořkost kolem Matiční ulice hned tak nezmizí

VIDEO,FOTO: Na Nivách chátrá celá ulice