Policie ČR byla již od pátečního dopoledne byla společně s městskou policií a celní správou v pohotovosti a pohyb v okolí vodárny monitorovala.

„Kontaktovali jsme majitele pozemku, na němž se objekt bývalé vodárny pro podzemní továrnu nachází, a ten nás požádal, abychom zabránili vstupu technařů na jeho pozemek. Ve smíšených hlídkách složených z našich strážníků a policistů z obvodního oddělení z Litoměřic jsme kontrolovali vozidla, která se pohybovala v blízkosti vodárny. Osoby, které se pokoušely na pozemek dostat, jsme vykazovali,“ sdělil Deníku velitel Městské policie v Litoměřicích Ivan Králik s tím, že strážníci museli řešijen drobné problémy.

„Vykázali jsme z přístupové cesty k vodárně muže, který automobilem vezl na místo zvukovou aparaturu,“ upřesnil velitel městské policie.

Strážníci společně s policisty několikrát denně procházeli prostory, kde měla technoparty proběhnout, ale do uzavřeného prostoru se nikdo nedostal.

„Hlídkovou a preventivní činnost jsme proto po poradě se státní policií v sobotu před půlnocí ukončili. Prováděli jsme jen běžnou hlídkovou činnost ve městě a situaci monitorovali,“ uzavřel Ivan Králik.