Po krátkém bloudění nacházíme správnou cestu a přijíždíme před Veterinární kliniku Střekov, jedno ze středisek, které nabízí do konce roku bezplatné preventivní prohlídky pro psy a kočky.

Rozárka je šestnáctiletá kočka domácí, možná spíš zahradní, takže si na svůj věk stále udržuje dobrou kondici.

Cestování v autě jí však evidentně vůbec nesvědčí. Trochu se uklidňuje až v čekárně a z míry ji nevyvede ani pes několikrát větší než ona.

Do té pravé pohody se ale Rozárka dostala až tam, kde většina lidí teprve začíná panikařit, v ordinaci. Renata Poživilová, milá paní doktorka, se kočky hned ujímá a zatímco z nás trochu opadá cestovní stres, její práce teprve začíná.

Preventivní prohlídky, které probíhájí v rámci programu Čas správné péče, jsou zaměřeny na chrup a močové cesty.

Právě těmito problémy totiž psi a kočky trpí nejčastěji. Doktorka Poživilová tedy začala prohlídku právě u chrupu, ale během rozhovoru o stavu našeho mazlíčka zvládla prověřit celkový stav Rozárky celkem komplexně.

„Lidé by si měli uvědomit, že k doktorovi by se zvířetem neměli chodit pouze ve chvíli, kdy je nemocné,“ vysvětlovala Poživilová.

U zvířat je to totiž stejné jako s lidmi. Dlouho je nic bolet nemusí, ale když začne, může být už pozdě.

Preventivní veterinární prohlídky se tedy určitě vyplatí.

Ta naše naštěstí dopadla dobře, z ordinace jsme si odnášeli nejen spokojené zvíře, ale i pár dobrých rad a doporučenou stravu.