Hledají jinde

Je to hodně peněz, a to pro klub znamená citelnou ránu. Mluvčí hokejového klubu Přemysl Zeman potvrdil, že bude zapotřebí omezit náklady.

„Městský příspěvek na hokej pokrývá zhruba čtvrtinu našeho rozpočtu, s nižší dotací se budeme muset srovnat,“ byla jeho odpověď.

Což v důsledku znamená, že klub bude muset hledat finance jinde.

„Klub by se měl soustředit na vychovávání mladých hráčů a omezit nákupy hokejistů z jiných klubů,“ řekl na toto téma generální ředitel Slovanu Robert Kysela. Krizová doba hráčským přestupům zkrátka nenahrává. Kysela také potvrdil, že ke snižování platů hokejistů nedojde.

„Nemáme u nás přeplácené hráče,“ sdělil.

Kysela zároveň ujistil, že od minulého roku je finanční situace klubu stabilizovaná. Jeden z hlavních partnerů klubu, ústecká Spolchemie, která má v současnosti velké finanční potíže, klub i nadále podporuje. „Máme s nimi smlouvu do konce sezóny,“ řekl Kysela.

Liga příliš netáhne

Ústečtí Lvi spadli z extraligy o soutěž níž a první liga tolik návštěvníků do tribun zatím nepřitáhla.

„Liga je teprve na začátku, ale divácká návštěva zatím není tak velká, jak jsme očekávali,“ říká Zeman.

Kysela informoval, že na jeden zápas chodí v Ústí zhruba dva a půl tisíce lidí. Kapacita stadionu je ovšem více než dvojnásobná.

Realitou zůstává, že Ústečané začnou chodit na zápasy Lvů až v play-off, v němž půjde o postup.

Významným příjmem do kasy klubu je vstupné. Lze čekat jako reakci na krizi jeho navýšení? Kysela uklidňoval: „Ne. Zvyšování ceny lístků není na pořadu dne.“ Generální chce na tribuny dostat více fanoušků.

V rekonstrukci

Na budově zimního stadionu právě probíhají práce na nové fasádě a zaLteplení, které je důležité pro kvalitu ledu uvnitř haly. A nejen to.

V plánu je rekonstrukce vnějšího pláště budovy v celkových nákladech 28 milionů, které uhradí město. Z celkové částky přispěje necelými šesti miliony Fond hejtmanky Ústeckého kraje.