Co to pro město znamená? „Trmice budou veškeré záležitosti týkající se chodu města řešit jen v zastupitelstvu,“ reagovala na vývoj dění na radnici starostka Trmic Jana Oubrechtová.

Dále uvedla, že se od pondělí vedla jednání, ve kterých se měli zastupitelé domluvit na volbě nových radních. Zastupitelstvo však včera nebylo schopno navrhnout jediné jméno.

V pondělí na svou funkci rezignovali tři městští radní, a proto bylo urychleně svoláno zastupitelstvo. Na něm se však nepodařilo zvolit nové členy městské rady, a proto bylo přesunuto na čtvrtek.

Na něm se situace opakovala s tím, že se zastupitelstvo usneslo na tom, že dočasně přejímá funkci rady.
Všichni tři zastupitelé, kteří opustili trmickou městskou radu, jsou členy ODS. Ti si přejí odstoupení Oubrechtové.

Zastupitel Tomáš Kraus (ODS) na zasedání zastupitelstva přednesl dopis, v němž jménem členů ODS požadoval rezignaci starostky. „Není schopná vést Trmice,“ mimo jiné zaznělo v dopise. Oubrechtová to odmítá.

Na čtvrtečním jednání trmická obyvatelka Naděžda Pasecká předala zastupitelstvu petici na podporu starostky. „Za jediný den jsme nasbírali sto padesát podpisů,“ řekla Deníku. Jiní obyvatelé řekli, že si myslí, že členům ODS jde na trmické radnici pouze o získání moci.

Další zasedání zastupitelstva se bude konat 9. listopadu. Do té doby zůstane zachován současný status quo. Rozpočet na příští rok se bude projednávat v prosinci. Pokud nebude návrh rozpočtu schválen, Trmice budou fungovat v rozpočtovém provizoriu.

Volby v Trmicích
Rok 2006: Zastupitelstvo má složení: 6 míst ODS, 3 ČSSD, 2 KSČM, 2 “Sdružení nestraníků“,
2 SNK Evropští demokraté.