Ta ale na to prý má ještě čas.

„Společnosti prozatím běží od přiklepnutí lázní dvouměsíční lhůta,“ řekl Štrincl.

Sama společnost První pražská rekvizitní zatím ohledně svých plánů příliš sdílná nebyla, respektive její jednatelka Helena Vydrová. „Prozatím vám nemohu okolo lázní sdělit žádné bližší informace,“ řekla Ústeckému deníku s tím, že by to bylo předčasné.

Ústečané ovšem ohledně lázní mají naprosto jasno. Alespoň to vyplývá z ankety na webu Ústeckého deníku.

Drtivá většina hlasujících by tu opět ráda viděla lázně, a sice celých 85 procent hlasujících. Zbývajících 15 procent uvažuje o rehabilitačním a sportovním centru, domu pro seniory či něčem jiném.

Začátkem devadesátých let se na Vrbenského lázních podepsal nekalý pronájem podnikateli Tomáši Hrůzovi, který je pak vyraboval a zanechal svému osudu.

GRAF: Lázně Vrbenského


V současné době na nich visí několik exekucí, protože jejich majitel Jiří Musich neplnil své závazky vůči České spořitelně a finančnímu úřadu.
Střekovská radnice prodej vítá s radostí, jen má stále obavy, aby si to kupec nerozmyslel.

„Doufám, že kupec doplatí prodejní cenu a bude mít dost prostředků i zájem na Střekově provozovat něco pro občany. My jsme připraveni mu pomoci, například se získáním dotace a podobně,“ sdělil Deníku Žáček.
#nahled|https://g.denik.cz/54/91/dira_vrbenskeho_lazne_1_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/91/dira_vrbenskeho_lazne_1.jpg|Nebezpečná díra u Lázní Dr. Vrbenského.#