Zhotovitelská firma ale ujišťuje, že předpokládaný termín dostavby stanovený na jaro 2011 to neohrozí.

V současnosti se už tyčí do výše první hotelová a kongresová část objektu, zatímco stavba druhého administrativního objektu je teprve v začátcích.

„Výškový nepoměr mezi jednotlivými úseky je dán složitými základovými poměry v administrativní části. Vzhledem k výskytu nenosných vrstev podloží totiž bylo nutné přeprojektovat plošné založení objektu na pilotové,“ vysvětlil Pavel Tureček, projektový manažer jihlavské firmy PSJ, která je generálním dodavatelem díla.

Dokončení prvního monolitu je podle něj plánováno na 15. ledna příštího roku a druhá část se nejvyššího bodu dočká na konci března 2010.

Investorem stavby za 535 milionů korun je pražská firma CPI, jíž patří i pozemek. Její mluvčí Michaela Winklerová uvedla, že většinu prostor budoucího komplexu již mají smluvně obsazeno. „Jinak bychom na to nezískali ani bankovní úvěr,“ řekla.

Právě shánění nájemců a jednání o úvěru zpozdilo zahájení celé stavby. Původně ji CPI chtěla odstartovat už v roce 2007. Dva roky prázdnotou zející staveniště také bylo terčem četné kritiky Ústečanů.

Polyfunkční komplex CPI City Centrum

Investor
– CPI Praha, zhotovitel – PSJ Jihlava
Zahájení stavby – jaro 2009, předpokládané dokončení – jaro 2011
Na 23 415 metrech čtverečních vyrostou 2 objekty propojené dvoupodlažními podzemními garážemi se 163 parkovacími místy
Jeden obsadí kanceláře, služby a obchody včetně supermarketu Tesco
Druhou budovou bude čtyřhvězdičkový hotel s 83 pokoji, restaurací a kongresovým sálem pro 250 lidí

„Byla to ostuda, takhle to nechat na hlavní městské třídě. Sice by se mi tady líbily víc menší domy, které by korespondovaly s původní zástavbou, ale lepší něco než nic,“ zhodnotil stavbu pod kinem Hraničář jeden z nich, Zdeněk Smetana.

Komplex budou tvořit dva jakoby samostatné objekty, které však budou propojeny dvoupodlažními podzemními garážemi. Dalším pojícím prvkem pak bude středové náměstíčko.

„Dominantním bodem bude administrativní budova s kancelářemi, obchody a službami ve tvaru písmene Z, která diagonálně protne celý prostor komplexu. Další budovou bude hotel, jehož součástí bude rovněž restaurace a kongresový sál,“ popsal budoucí komplex Fuks.