Snaha ušetřit

Zakázku na dodávku elektřiny v hodnotě 30 milionů korun získala tato firma ve výběrovém řízení. Potvrdil to krajský radní René Budjač (ODS). „Přidělení zakázky vychází z výsledků veřejné soutěže. Firma Centropol Energy nabídla ve výběrovém řízení nejnižší cenu,“ vysvětlil Budjač.

Zprávu potvrdil i krajský radní Petr Benda (ČSSD).

„Firma vyhrála v elektronické aukci,“ upřesnil informaci. „Říkáme, že chceme být dobrými hospodáři, proto jsme výběrové řízení na jediného dodavatele vyhlásili. Uspořené finanční prostředky bychom rádi investovali v ostatních oblastech, například do zdravotnictví, nebo školství a tak dále,“ dodal radní Benda,

Podle vyjádření Lukáše Pokrupy, člena představenstva firmy Centropol Energy, by to mělo kraji přinést výraznou úsporu finančních prostředků. „Ústecký kraj tak v letošním roce ušetří proti loňsku za dodávky elektřiny do veškerých objektů, které spravuje, přes 16 milionů korun,“ řekl Pokrupa.

Dál také Pokrupa dodal, že jeho firma bude dodávat elektřinu pro více než 500 odběrných míst, která spadají pod Ústecký kraj. Celková dodávka elektřiny tak v příštím roce bude činit až 24 GWh.

ČEZ to ví poslední

Posledním, kdo se tedy tuto zprávu dozvěděl, je zatím paradoxně elektrárenský gigant ČEZ. I Ota Schnepp, manažer komunikace a mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy byl po dotazu Ústeckého deníku překvapen.

„Zatím jsme nedostali od Ústeckého kraje žádné oficiální stanovisko. Pro nás je to nová informace a tedy se k tomu nemůžeme ani vyjádřit,“ dodal Schnepp.

Centropol Energy patří mezi přední české nezávislé obchodníky s elektřinou. V prvním pololetí letošního roku firma meziročně zvýšila prodeje elektřiny více než trojnásobně. Firma dodává elektrickou energii 15 tisícům zákazníků a specializuje se především na malé a střední podniky, státní správu a samosprávu.

Co si myslíte o ČEZu a alternativních dodavatelích? Napište svůj názor níže do diskuze.